6.c klase piedalās konkursa “Gardēžu klase” pusfinālā

att3x

Skolu konkursam “Gardēžu klase” pieteikušās 189 klases no visas Latvijas. Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz bērnu un pusaudžu veselību, konkursā rosina vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā.
Konkursa “Gardēžu klase” pieteikšanās posmā klases kopīgi rada atbildes uz 20 āķīgiem jautājumiem par sabalansētu un veselīgu uzturu, ļaujot novērtēt savas zināšanas šajā jomā.
Līdzīgi kā konkursa pirmajā sezonā vislielākais pieteikumu skaits – 70 – saņemts no Vidzemes reģiona 5 – 9. klasēm, kam seko Kurzemes un Latgales reģioni ar 66 pieteikumiem un Rīgas reģions ar 29. Savukārt mazliet kūtrāk pieteikumus ir iesniegušas klases no Zemgales reģiona, proti, saņemti vien 24 pieteikumi. Dalībnieku pieteikumus un zināšanu testa rezultātus vērtēja “Gardēžu klases” žūrija – Latvijā zināmi ēst gatavošanas un veselīga uztura eksperti – “Rimi Gardēži”, kā arī jauniešu vidū populārās Youtube vlogeres Laurlācis un Evelīna Pārkere.
Konkursa pusfinālam, kas norisināsies no 9. oktobra līdz 17. oktobrim, žūrija pēc klašu iegūtajiem punktiem un konkursa nolikumā izvirzītajiem kritērijiem nākamajai kārtai ir nominējusi 40 klases. Pusfināla ietvaros klases tiks izaicinātas patstāvīgi pagatavot veselīgu maltīti no pieciem “Rimi Gardēžu” sarūpētajiem veselīgajiem produktiem, iemūžinot tās tapšanas procesu video vai foto. Pusfinālistu sagatavotos konkursa mājasdarbus vērtēs žūrija, nosakot divdesmit prasmīgākās klases, kas iekļūs konkursa finālā un mērosies spēkiem “Gardēžu klases” žūrijas vadītajās meistarklasēs.
Lai veicas 6.c klasei!