6.c klases pasākumi – patriotiskās noskaņās

20170125_143417

Šajā mācību gadā 6.c klasē ar dažādu pasākumu un aktivitāšu starpniecību aktualizēts patriotisms – Barikāžu laika atcere, valsts aizsardzības jautājumi.
Barikāžu laiks
25. janvārī mūsu, 6.c, klasē viesojās skolēna Rūdolfa Vahera tētis Jānis Vahers. Viņš klasei stāstīja par nozīmīgo barikāžu laiku Latvijā, par tā laika cilvēku drosmi, nesavtību un pašaizliedzību. J. Vahers pats kā žurnālists bija notikumu karstajos punktos, tādējādi izjūtot visu to, ko latviešu tautai nācās piedzīvot un pārdzīvot. Viņš skolēniem stāstīja par vienkāršo cilvēku rūpēm par tiem ļaudīm, kuri aizstāvēja mūsu valsti, mūsu galvaspilsētu, gan nesot viņiem pārtiku, gan siltāku apģērbu. Rūdolfa tētis labprāt atbildēja arī uz skolēnu daudzajiem jautājumiem, kas bija radušies, klausoties stāstījumā. Skolēni varēja iepazīties arī ar Jāņa Vahera un Ilonas Bērziņas sarakstīto grāmatu „Lūzums” /No milicijas līdz policijai/.
Latvijas gadadienu atceroties…
Šajā dienā visi kopīgi atcerējāmies arī laiku 2016. gada nogalē, kad svinējām mūsu valsts dzimšanas dienu. Tad mūsu, 6.c, klasē viesojās Smiltenes jaunsargi instruktora Mārtiņa Latvera vadībā. Skolēni vēroja instruktora un audzēkņu sagatavoto video par jaunsargu mācībām, dažādām sacensībām un brīvā laika pavadīšanas iespējām.
Mūsu valstij ir nepieciešami fiziski spēcīgi, labi sagatavoti un gudri jaunieši. Sestklasnieki varēja ietērpties jaunsargu apģērbā, izkrāsot sejas aizsargkrāsās un iepazīties arī ar ieročiem. Liels prieks bija audzinātājai jaunsargu rindās ieraudzīt savus kādreizējos audzēkņus, kuri nu izauguši par spēcīgiem un gudriem jauniešiem. Arī daži 6. klases skolēni izteica vēlēšanos iestāties jaunsargu rindās.
Paldies instruktoram M. Latveram par rūpīgo darbu mūsu jaunatnes audzināšanā!

6.c klases audzinātāja R. Melzoba

20161116_145747 20161116_150728 20161116_151157