Aptauja 100 dienas pirms “Eiropas vēlēšanām”

radiparmainjas7

Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” projekta “Radi pārmaiņas” (MAD – “Make a Difference”) dalībnieki kopā ar skolasbiedriem – Smiltenes vidusskolas 12.klašu skolēniem šodien piedalījās aptaujā par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks jau pēc 100 dienām – 2019.gada 25.maijā.

“Smiltenes vidusskolas jauniešus piedalīties minētajā aptaujā uzaicināja sadarbības partnere no Briseles – jauniete, kura Eiropas Savienības (ES) administratīvajā centrā studē sabiedriskās attiecības,” informē projekta “Radi pārmaiņas” vadītāja Smiltenes vidusskolā, angļu valodas skolotāja Gundega Upeniece. “Aptauja, kura tika nosūtīta visu ES dalībvalstu jauniešiem, izstrādāta ar mērķi – noskaidrot, ko par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un minēto ES institūciju domā jaunieši, kuri šogad dosies vēlēt pirmo reizi. Vidusskolēni izteica savu viedokli par to, cik, viņuprāt, svarīgi doties uz vēlēšanām, informēja par ieguvumiem un zaudējumiem, esot vai gluži pretēji – neesot politiski aktīviem.
Viens no aptaujas jautājumiem bija arī par to, kur jaunieši iegūst visplašāko informāciju par politiskām aktualitātēm un ES notiekošo. Vairākums atzina, ka tā ir skola.
Jaunieši piedalīšanos minētajā aptaujā uzskatīja par lielu ieguvumu, jo tā viņus rosinājusi padomāt par būtiskiem jautājumiem, kuriem ikdienas steigā nepievērš vajadzīgo uzmanību,” stāsta skolotāja Gundega Upeniece. Tāpat skolotāju priecē, ka pēc aptaujas klasē izvērtusies spraiga diskusija gan par Eiropas Parlamentu un tā misiju, gan tās nozīmi Eiropas nākotnē. “Vairāki jaunieši atzina, ka līdz šim nezinājuši, cik deputātu EP vēlēšanās jāievēl no Latvijas, un kas ikvienam jāņem vērā, lai izmantotu balsošanas iespējas.
Aptauja notika angļu valodā. Tas skolēniem pirms eksāmeniem deva labu iespēju papildināt un nostiprināt angļu valodas vārdu krājumu par politiku un vēlēšanām.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Gundega Upeniece