Āra izglītības diena Smiltenes vidusskolā

qqq

12.oktobrī tūkstošiem skolu visā pasaulē piedalījās Āra izglītības dienā. Skolotāji bija aicināti vadīt nodarbības dabā, izmantojiet iespēju pavadīt dienu svaigā gaisā, radoši izmantot dabas resursus dažādu priekšmetu apguvē un vienlaikus stiprināt saikni ar apkārtējo vidi! Vairāk par aktivitātēm pasaulē var uzzināt  outdoorclassroomday.com.

Kaut arī diena bija lietaina, arī mūsu skolas skolēni devās ārā, lai mācītos ārpus skolas sienām.

Āra izglītības dienā literatūras stundā  7.a klases skolēni devās ielu aptaujās, noskaidrojot, ko cilvēki domā par saulgriežu svinēšanu, bet 9.b klases jaunieši aptaujā noskaidroja, ko cilvēki zina par mītiem.

Iveta Krūmiņa, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Esot klasē un redzot plašo instrumentu un skaņu rīku klāstu, mēs aizmirstam, ka te pat, aiz loga daba dzied…
Dabā viss vibrē, viss dzied, katra dzīva būtne vibrē, un šīs vibrācijas izplatās kā mūzikas viļņi. Tikai jāspēj to saklausīt, ieraudzīt un pamanīt. Arī mēs, ar 4. b klasi, devāmies dabā, lai saklausītu dabas mūziku. Lai no dabas dotām veltēm radītu pavadošo skaņu rīku muzikālo pavadījumu latviešu tautas dziesmai. Mums izdevās gan saklausīt lapu čaboņu, strūklakas skaņas, lietus lāsīšu skaņas un putniņus dabā. Mēs atradām zemē nokritušus zariņus, akmentiņus, zāles stiebrus un krāšņās rudens lapu veltes. Tās visas skan un radīja mums lielisku pavadošu pavadījumu dziesmai.

Dace Rudzīte, mūzikas skolotāja

Ārā šodien lietus dēļ  netikām, bet mēs brīnišķīgi izveidojām stundu. Bērni, izmantojot literatūras stundās iemācītos tēlainās izteiksmes līdzekļus, sacerēja savus dzejoļus. To temats bija “Rudenīgās krāsas manā dzejā”. Bērni iejutās dzejnieku lomā, paši izdomāja saviem dzejoļiem virsrakstus un to, par ko rakstīs savā dzejolī. Kad uzmetums bija gatavs, skolēni to glīti noformēja uz  skolotājas iepriekš sagatavotās krāsainās papīra lapas, kas atveidoja kastaņa, kļavas, ozola  u.c. koku lapas dabā.
Bērni strādāja ar prieku. Tā bija laba iespēja literatūras un vizuālās mākslas stundās apgūto mācību vielu izmantot sava radošā darba veidošanā.

Regīna Melzoba, latviešu valodas un literatūras skolotāja