Dabas zinātnes – mana nākotne?

berni

Martā 3.b un 3.c klases skolēni apmeklēja zinātkāres centru ZINOO Cēsīs, kurā, aktīvi darbojoties, bērni atklāja, ka ikdiena ļoti saistīta ar ķīmijas un fizikas likumiem. Kā bērni saka, šī bija aizraujoša diena, kur spēlējoties varēja mācīties un izzināt apkārtējo pasauli. Ļoti patika tas, ka katrs varēja praktiski izmēģināt to, kas viņu visvairāk ieinteresēja. Daži aizrautīgi mācījās matemātiku lēkājot, citi izbaudīja gravitācijas šūpoles, kāds cits ilgi sēdēja uz naglu krēsla. Bija tādi, kas izbaudīja Kosmosa telpu, bet kādam iepatikās elektrība. Savukārt Emīls no 3.c klases pārliecinājās, cik grūti ir sadedzināt kalorijas, ko ātri iegūst, ēdot saldumus. Tomēr vislielāko prieku radīja “Gudrā plastilīna” nodarbība. Tajā varēja iejusties ķīmiķa profesijā un radīt savu “gudro plastilīnu”. Varbūt apmeklējums kādu no skolēniem  rosinās nākotni saistīt ar zinātni?
Savukārt  februārī 7.d klases skolēni apmeklēja “Zinātnes zonu” Rīgā, kur darbojoties praktiski, skolēnos tika rosināta interese un izpratne par zinātni. Nodarbību vadītāji paralēli praktiskajām aktivitātēm stāstīja skolēniem par veicamo eksperimentu nozīmi cilvēku ikdienas dzīvē, skaidroja, kādās profesijās nepieciešamas šīs zināšanas, prasmes un kur var iegūt atbilstošu izglītību. Piemēram, lai kļūtu par filmu industrijas specefektu vai salūta testēšanas laboratoriju speciālistu, ir jāzina ķīmija, bet fizikas zināšanas lieti noderēs kosmosa materiālu izpētes un elektroierīču testēšanas laboratoriju speciālistiem.
Pasākumi notika ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros.

R.Rozīte, karjeras konsultante

       

Blog Attachment