Diena jauno fiziķu skolā

20170916_152906

16.septembrī  novada jaunie fiziķi – entuziasti kopā ar saviem skolotājiem devās uz Rīgu, lai apmeklētu Jauno fiziķu skolu, kurā tika runāts par fizikas nozīmi un tās izmantošanu militārajā jomā. Izrādās, ka karalaukā dažādos vēstures posmos ir bijis ļoti daudz norišu un faktu, kuru izskaidrojumam dziļa saistība ar fiziku, par ko daudzi nebijām pat iedomājušies.
Pirmās divas bija vispārizglītojošās lekcijas, kurās uzzinājām gan kādus fiziķu sasniegumus un izgudrojumus izmantoja Otrā pasaules kara laikā, gan kā tie radušies. Uzzinājām, kas ir slavenā portatīva šifrēšanas mašīna Enigma un pēc kāda principa darbojas atombumbas un ūdeņraža bumbas, kuru radītāji bija izgudrotāji Roberts Openheimers, Edvards Tellers un Alberts Einštens. Jauniešiem ļoti patika veids, kā pasniedzējs stāsta.
Pusdienu pārtraukumā zēni intensīvi apsprieda Enigmu un iespēju radīt un izmantot vēl labāku superkodētāju arī skolā. Dienas otrajā daļā sākās aktīvs patstāvīgais darbs – šaušana ar peintbola ieročiem pa atsvariņu un tālumā, kas īpaši patika Jānim. Pasākuma nu jau noslēguma daļā lekcijas par militārajiem ieročiem un darbību militārajā jomā mums sniedza vieslektori – karavīri no Kanādas, kuri laipni atbildēja uz jebkuru jautājumu un piekrita kopbildei.
Paldies mūsu skolas direktorei Ilzei Verginai par atbalstu braucienam uz šāda veida pasākumu! Mēs noteikti gribam doties tādā atkal!

   Una Dombrovska, Smiltenes vidusskolas 11a. klases skolniece