Divas pasaules, vai tomēr viena?

China

Vai Latvija un Ķīna patiešām ir tik dažādas? Kā atrast kopīgo, vai ir iespējams pierast pie atšķirīgām tradīcijām, iemācīties ēst ar irbulīšiem, iepazīt sniegu un ilgoties pēc saules, vai ķīniešu horoskopi patiešām ir ķīniešiem svarīgi, vai ir vērts doties uz Lielo Ķīnas mūri –  atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem Erasmus + projekta “Radi pārmaiņas” dalībnieki centās rast kopā ar vidusskolas ķīniešu valodas skolotāju Džo (Peizhe Qiao) 12. februāra pēcpusdienā.
Skolotājs aicināja jauniešus uzrakstīt 3 lietas, kas viņiem pirmkārt saistās ar Ķīnu, kā arī rosināja meklēt kopīgo abās tik dažādajās zemēs. Nodarbības beigās bez svarīgiem “atklājumiem”, ka suši nav ķīniešu ēdiens, ka ne katrs ķīnietis ir bijis pie lielā mūra un daudziem, daudziem citiem, tika secināts, ka mūs vieno daudz, daudz vairāk, kā šķir – valkājam vienādu firmu apģērbus, skatāmies filmas, tad vēl automobiļi, tehnoloģijas, zinātnes sasniegumi, sports… Pāri visam- draudzība un vēlēšanās saprast un iepazīt vienam otru.