“Gudrās pūcītes” un “Testu grāvēji”…

sss

Straujiem soļiem tuvojas mācību gada noslēgums. Vēl tikai nedaudz un vasara būs klāt!
Šis ir laiks, kad Smiltenes novada sākumskolēni atskatās uz paveikto mācību jomā.
Trešklasnieki savās olimpiādēs spēkiem un zināšanām mērojās jau martā. Nu erudīciju un spēju orientēties nezināmajā ir rādījuši arī otrklasnieki.aprīlī mūsu skolā sanāca un sabrauca “N.K.”, “Zaķi”, “Testu grāvēji”, “Rozes”, “Gudrās pūcītes”, “Silpurenes”, “Mārītes”, “Lieliskais divnieks”, “Vērši”un “Spožie”. Kas tie tādi? Pašu bērnu izvēlēti nosaukumi savam pārim.
Pēc uzdevuma veikšanas vērtēšana notika nezinot, kuri bērni to veikuši. Bija zināms tikai pāra nosaukums.
Šajā zināšanu konkursā uzdevumi tika veidoti tā, lai dalībnieki varētu parādīt savu  prasmi un spēju risināt nestandarta uzdevumus. Te nebija matemātikas, latviešu valodas vai kāda cita mācību priekšmeta uzdevumi. Katra uzdevuma veikšanai tika dots noteikts laiks. Tad bērni devās veikt nākošo darbiņu. Un tā, kamēr visas desmit darba vietas apmeklētas.
Konkursā varēja nopelnīt 51 punktu. Tieši par vienu mazāk saņēma pirmās vietas ieguvējas “Gudrās pūcītes” Megija Bediķe un Marta Alksne no Smiltenes vidusskolas 2. klases, kuras audzinātāja ir  Elita Stieģele. 3. vieta Smiltenes vidusskolas 2. klases  zēnu Franča Rauzas un Pētera Nulles pārim “Testu grāvēji” –  46 punkti. Viņu skolotāja ir Simona Zariņa. Pārējiem mūsu skolas pārīšiem par dažiem punktiem mazāk. Konkursā savu 2. klasi pārstāvēja “Lieliskais divnieks” Emīlija Mālkalne un Henrijs Muraška (skolotāja Maija Cinkus), bet  “Spožie” Sandijs Āboliņš un Dāvis Zviedris (skolotāja Līga Osma).  Konkurence starp šiem dalībniekiem bija sīva, jo rezultātos atšķirība pavisam neliela, tikai par 0,5 punktiem.

Smiltenes novada sākumskolas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Vita Leite