Iepazīstam 3 profesijas vienā dienā

PHOTO-2018-11-06-12-15-244

ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I001”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 31. oktobrī 9. klašu skolēni apmeklēja zinātnes un tehnoloģiju muzeju „Kurzemes Democentrs”, kurā ar interaktīvu ekspozīciju, darbojoties radošajās darbnīcās, tiek veicināta bērnu un jauniešu interese par tehnoloģijām un tiek rosinātas domas par karjeras izvēli saistībā ar inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.
Tehniski radošajā darbnīcā “Vēja ģeneratoru inženieris” skolēnus iepazīstināja ar fiziķa profesiju un iespējām veiksmīgi plānot karjeru. Radošajā darbnīcā jaunieši paši izgatavoja unikālus vēja ģeneratora spārnus un izmēģināja tos īsta vēja apstākļos, līdz ar to uzskatāmi redzams, kāda nozīme ir vējam elektroenerģijas saražošanā un kā dažādas spārnu formas ietekmē sasniedzamo rezultātu. Darbnīca bija ļoti aizraujoša un mudināja katru dalībnieku izveidot vislabākos un efektīvākos vēja ģeneratora spārnus, jo visi darbnīcas dalībnieki piedalījās īpašās komandu vai individuālās sacensībās.
Savukārt izglītojošā spēle “Karjeras (iz)aicinājums” piedāvāja iepazīties ar vides pētniekam un programmētājam nepieciešamajām zināšanām un pārbaudīja skolēnu sagatavotību šīm profesijām. Spēle attīsta prasmi sadarboties komandā, stratēģisko domāšanu un plānošanas prasmes, kā arī pārbauda skolēnu zināšanas par klimata jautājumiem un spējas rīkoties ar tehnoloģiju eksponātiem un izprast to saturu.
Pirms spēles skolēni iepazinās ar Kurzemes Democentra interaktīvo ekspozīciju par klimata pārmaiņām.
Paldies nodarbību vadītājām – SIA “Aspired” projektu speciālistei Inetai Gūtmanei un “Kurzemes Democentra” ekskursiju gidei Elīzai Cimdiņai.

Ilva Dūmiņa, 9.b un 9.c klases audzinātāja