Skolas ekopadome izsludina konkursu

Sākušās Ekoskolu Rīcības dienas. Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu  no Ekoskolas galvenajiem uzdevumiem- sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ Smiltenes vidusskolā no 29.oktobra līdz 4. novembrim, vienlaicīgi visā Latvijā, vienas nedēļas laikā notiek Ekoskolu Rīcības dienas. Kopīgā tēma:    „Nē  vienreiz lieto..

Īpašā konkursā aicina vidusskolēnus pētīt Latvijas vēsturi

Lai veicinātu jauniešu interesi un izpratni par Latvijas vēstures līkločiem, Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere jau otro reizi izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem – „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”. Konkursa mērķis ir apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu skolēnu dzimto vietu vēl neatklāto vēsturi. ..

Sākusies Vidzemes JĢS jaunā sezona

Vidzemes Jauno Ģeogrāfu skolas 21.sezona sākās 22.septembrī. Pirmās nodarbības tēma bija “Latvijai – 100”. Nodarbības uzdevumi bija gan par lielajiem valsts svētkiem, gan par mūsu valsti gadsimta griezumā. Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas žūrija  veikusi vairākas izmaiņas – vidusskolas klašu grupu apvienošanu vienā (10. ..

Projekts “Pāvests Francisks Latvijā. Katoļi tev līdzās”

Varētu šķist, ka interneta laikmetā par pasaules vislielāko kristīgo konfesiju — Romas katoļu Baznīcu — var uzzināt visu. Patiešām — daudzko var. Tomēr uzzināt pilnīgi visu nav iespējams nedz par šodienas 1,3 miljardiem katoļu, nedz par viņu priekšgājēju gadsimtiem garo vēsturi. Pie tam — zināšanas par reliģiju nav viens un tas pats, kas šo r..

Noslēdzies konkurss “Iepazīsti putnu pasauli!”

Konkursa “Iepazīsti putnu pasauli!” noslēguma pasākums notika 14. jūnijā Dabas aizsardzības pārvaldes “Meža mājā” Ķemeros. Konkursā kopā piedalījās 124 dalībnieki, bet uz uzvarētāju apbalvošanas pasākumu tika aicināti 20 labākie ar savām ģimenēm un skolotājiem. Smiltenes vidusskolas skolēni Katrīna Rozīte, Arno Eglītis un Estere Stūre saņēma ..

Konkurss “Iepazīsti putnu pasauli!”

Mācību gada izskaņā mūs sasniegusi patīkama vēsts no Latvijas Ornitologu biedrības (LOB), kura jau 3. gadu organizē konkursu Latvijas skolēniem par putnu dzīvi, paradumiem, aizsardzību. Konkurss tiek rīkots LOB skolu programmas “Putni un mēs” ietvaros. Tas noritēja 5 kārtās no janvāra līdz aprīlim. Uzaicināju arī mūsu skolas – Ekoskolu kustīb..

Smiltenes vidusskolas skolēni aktīvi iesaistās izlietoto bateriju vākšanas akcijā “Tīrai Latvijai!”

Noslēdzies “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, kurā aizvadītajā mācību gadā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas. Kopumā konkursā savāktas 35,3 tonnas bateriju. Piedaloties 48 izglītības iestādēm no Vidzemes reģiona, konkursā “Tīrai Latvijai!” izdevies nodot pārstrādei 4,833 tonnas izlietotu ba..

«Wiki Loves Earth» – viens no lielākajiem dabas fotokonkursiem pasaulē

«Wiki Loves Earth» ir viens no lielākajiem dabas fotokonkursiem pasaulē. Latvijā tas tiek organizēts otro gadu pēc kārtas ar nosaukumu «Dabas skati Vikipēdijā». Konkurss apvieno dabas un fotogrāfijas entuziastus no visas pasaules, lai apkopotu aizsargājamo dabas teritoriju, nacionālo parku, rezervātu un dabas pieminekļu attēlus un ilustrētu a..

Aprīlī – Vidzemes JĢS 20. sezonas noslēgums

14.aprīlī notika Vidzemes JĢS sezonas septītā nodarbība “20.gadsimta ģeogrāfija”. Nodarbības noslēgumā diplomus saņēma visa mācību gada veiksmīgākie dalībnieki, kā arī pie pateicībām tika aktīvākie VJĢS nodarbību apmeklētāji. Šajā kārtā pārstāvētas bija 15 Vidzemes novada skolas. No Smiltenes vidusskolas piedalījās Jānis Ričards Bikiņš, Rober..