Latvijas Kultūras kanona konkurss “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība”

Smiltenes vidusskolas skolēnu komanda 14.oktobrī devās uz Cēsīm, lai piedalītos konkursa “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība” pirmajā kārtā. Pasākums notika Cēsu vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā pilī. Smiltenes vidusskolas komandā darbojās 10.a klases skolēni Ance Pakalne un Ginters Ķelps, kā arī Linda Amanda Bluķe no 12.a klases..

59 komandas no visas Latvijas apņēmušās mainīt ikdienas paradumus, samazinot radīto atkritumu apjomu

Valsts izglītības satura centra un “Zaļā josta” izsludinātajā izaicinājumā skolēniem “Atkritumiem NĒ” ir pieteikušās 59 komandas no visas Latvijas, kas ir apņēmušās mainīt ikdienas paradumus tīrākas vides labā. Izaicinājuma “Atkritumiem NĒ” dalībniekiem ir uzdevums mēneša laikā mainīt savus un savas ģimenes ikdienas paradumus, cenšoties maksi..

“Zaļā josta” izsludina ikgadējo kampaņu “Tīrai Latvijai”

Skaidrojot izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, “Zaļā josta” izsludina ikgadējo kampaņu “Tīrai Latvijai”. Kampaņas mērķis ir ne tikai veicināt izlietotu bateriju dalītu vākšanu un nonākšanu pārstrādē, bet arī izglītot sabiedrību par pareizu rīcību ar videi kaitīgiem atkritumiem un vides saudzēšanas jautājumiem. ..

Pirmo reizi Latvijā aicina ģimenes izstrādāt viedierīču lietošanas noteikumus

“Skolēna Digitālais IQ” 2019 projekta ietvaros aicina ģimenes radīt un noslēgt digitālās veselības vienošanos. Portālā skolanakotnei.lv pieejami bezmaksas izglītojoši materiāli par ģimenes digitālo veselību. Lai veicinātu vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju par digitālajām aktivitātēm, Samsung skola nākotnei projekta “Skolēna Digitālais ..

Konkurss “Mūsu mazais pārgājiens 2019”

Zemkopības ministrija (ZM) jau trīspadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2019”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki. Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2019” uzdevums..

Konkurss 1. līdz 4. klases skolēniem “Drošākā klase”

Atsākoties mācībām, bērni aktīvi iepazīst pasauli gan skolā, gan ārpus tās. Tāpēc, gādājot par bērnu drošību, jo īpaši svarīgi ir atgādināt mazajiem vienkāršus noteikumus, kā uzvesties ceļā uz skolu un skolā. Lai palīdzētu izveidot sarunu par šo tēmu interaktīvāku, BALTA sadarbībā ar izdevniecību Zvaigzne ABC un Valsts Izglītības satura centr..

R. Mūkam veltīto jaunrades darbu konkurss

R. Mūkam veltīto jaunrades darbu konkurss līdz 2019.gada 8.novembrim. Par Robertu Mūku. Roberts Mūks (īstajā vārdā Roberts Avens), dzejnieks, filozofs un reliģiju pētnieks, dzimis 1923.gada 14.janvārī rakstveža ģimenē Galēnu pagasta Ošupē. Mūks studējis Vircburgas universitātē, Baltijas universitātē Pinnenburgā, Lēveles universitātē Beļģijā u..

“Skaļās lasīšanas” finālsacensības Latvijas nacionālajā bibliotēkā

Sestdien, 18.maijā, Rīgā, izskanēja Skaļās lasīšanas konkursa  5.- 6. klašu skolēniem fināla sacensības. Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru ..

Erudīcijas diena “Dzīvie organismi un apkārtējā vide”

10.maijā Smiltenes vidusskolā notika Smiltenes novada 5. – 8.klašu skolēnu erudīcijas diena “Dzīvie organismi un apkārtējā vide”. Pasākumu vadīja Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra (DAP DIC) Ziemeļvidzemes Dabas izglītības speciāliste Inta Soma. Tikšanās mērķis – brīvā un radošā gaisotnē, komandām savstarpēji sadarbojoties, ..