VBTAI rīko eseju konkurss skolēniem “Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem”

  Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija izsludina konkursu skolēniem “Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem”. Konkursa gaitā skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja formulēt un izteikt savas domas, idejas un pārdomas, ko viņi vēlētos paust saviem vecākiem, taču dažādu iemeslu dēļ tas nav izdevies vai nav ..

Konkursā “Mana zeme skaistā” – 1.vieta Latvijā

Smiltenes vidusskolas 4.c klases skolnieces Emīlija Šaumberga un Alise Zariņa Latvijas simtgades skolu jaunatnes konkursa “Mana zeme skaistā” ceturto klašu grupā izcīnījušas pirmo vietu Latvijā! Konkurss “Mana skaistā zeme” organizēts ar mērķi – stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdien..

Ja vēlies kļūt par skaļās lasīšanas čempionu…

Mācies piektajā/sestajā klasē? Tev patīk lasīt un gribi piedalīties skaļās lasīšanas konkursā? Izvēlies interesantu, skaļai lasīšanai piemērotu daiļdarbu un līdz nākamā semestra sākumam piesakies pie savas latviešu valodas un literatūras skolotājas skaļās lasīšanas konkursa skolas atlasei! Brīvlaikā vari atsaukt atmiņā kādu labu, jau lasītu d..

Ancei Natai Pilsniburei – atzinība!

1.decembrī Smiltenes vidusskolas 9.b klases skolniece Ance Nata Pilsnibure saņēma atzinību par filozofiskām pārdomām Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursā. Radošajās sacensībās piedalījās 158 skolēni no visas Latvijas un pamatskolu grupā Ance Nata bija viena no 37 skolēniem – interesantāko un oriģinālāko darbu autoriem, kuri saņēma..

Viktorīna “Latvijas dabas dārgumi 2018” 1. – 4. klasēm

Kā svarīgu uzdevumu patriotu mēnesī līdzās Latvijas vēsturei aktualizējām Latvijas dabas vērtības. Svarīgi bija dot informāciju uzskatāmā, skolēniem pieejamā vietā. Tika izveidota “stāvgrāmata*” bibliotēkas stiklotajā sienā – krāsainu attēlu un aprakstu galerija no 7 objektiem,  kurus Latvijas dabas fonds izvirzījis par  2018. gada nomi..

5.-8.klašu skolēni sacenšas erudīcijā

21.novembrī Smiltenes vidusskolā norisinājās pirmā “Erudītu Elites” nodarbība 5. – 8. klasēm. Nodarbībā tika piedāvāti 6 uzdevumi, ko sagatavoja 11.b klases skolēni Kaspars Pakulis un Airita Rubina, kā arī skolas absolvente Kristīne Ķikute. Pirmās nodarbības tēma – Latvija. Jaunie erudīti tika vērtēti divās klašu grupās: 5.-6.klas..

Skolas ekopadome izsludina konkursu

Sākušās Ekoskolu Rīcības dienas. Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu  no Ekoskolas galvenajiem uzdevumiem- sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ Smiltenes vidusskolā no 29.oktobra līdz 4. novembrim, vienlaicīgi visā Latvijā, vienas nedēļas laikā notiek Ekoskolu Rīcības dienas. Kopīgā tēma:    „Nē  vienreiz lieto..

Īpašā konkursā aicina vidusskolēnus pētīt Latvijas vēsturi

Lai veicinātu jauniešu interesi un izpratni par Latvijas vēstures līkločiem, Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere jau otro reizi izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem – „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”. Konkursa mērķis ir apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu skolēnu dzimto vietu vēl neatklāto vēsturi. ..

Sākusies Vidzemes JĢS jaunā sezona

Vidzemes Jauno Ģeogrāfu skolas 21.sezona sākās 22.septembrī. Pirmās nodarbības tēma bija “Latvijai – 100”. Nodarbības uzdevumi bija gan par lielajiem valsts svētkiem, gan par mūsu valsti gadsimta griezumā. Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas žūrija  veikusi vairākas izmaiņas – vidusskolas klašu grupu apvienošanu vienā (10. ..