Kā Excel programmā funkcijas bīdījām

6

18.oktobrī  skolotāja  Valija Brence un skolotājs Andrejs Miķis 10.b klases skolēniem vadīja stundu par funkciju pārbīdēm, izmantojot Excel programmu.  Stundā skolēni mācījās savienot  zināšanas un prasmes, kas līdz  šim tiek mācītas divos dažādos mācību priekšmetos – matemātikā un informātikā. Informātikas prasmes- izmantot  Excel programmu, skolēni  lika lietā, lai tiktu galā ar matemātikas uzdevumu – konstruētu funkciju grafikus un pētītu to pārbīdes, ņemot vērā parametra vērtības. Katrs skolēns izvirzīja un savu hipotēzi par parametru a, b, c ietekmi uz kvadrātfunkcijas y=ax2+bx+c grafiku. Skolēni mācījās  ievadīt formulu Excel vidē, vērtēt un secināt, kā mainās funkcijas grafiks.

Kārlis bija viens no pirmajiem, kas uzdevumu paveica, pēc stundas viņš atzina: “Tas ir labi, ka stundu vadīja divi skolotāji. Šādā veidā abi skolotāji varēja pieiet pie katra skolēna, neviens nepalika nepamanīts un nesapratis. Ja vēl paveicās un pie kāda pienāca abi skolotāji, tad bija vienkārši super, jo viss tika izskaidrots izcili. Šādi mācoties var daudz ātrāk apgūt vielu un virzīties uz priekšu. Man patika darboties praktiski, patika uzreiz ieraudzīt,  kā cipari ietekmē funkcijas izskatu. Novēlu skolotājiem šādā veidā stundas vadīt arī turpmāk, tas ir interesanti un efektīvi.”