Kopā mācāmies attīstīt sociāli emocionālās prasmes

20181120_115449

Šajā gadā viens no Smiltenes vidusskolas (SVS) mērķiem ir – attīstīt sociāli emocionālās prasmes, lai mazinātu konfliktus skolas vidē. Pirmajā semestrī SVS psiholoģe Inese Rieksta uzsākusi izglītot 1.- 4.klašu skolēnus. Nodarbību mērķis- attīstīt bērniem emociju atpazīšanas prasmes, dusmu kontroles un savstarpējo attiecību risināšanas prasmes. Skolēni spēlēja Dusmu kontroles spēli, pārrunāja un izspēlēja dažādus risinājumus situācijām, kas notiek ikdienas dzīvē. Kā papildinoša metodika pozitīvas uzvedības veicināšanai katrā skolas ēkā tika izvietoti vizuālie materiāli – plakāti, kas atgādina:

• kā risināt problēmas,
  • ko darīt, ja izjūtu dusmas,
  • kā rīkoties, ja kāds pagrūž,
  • kā izmantot domāšanu, relaksāciju, rīkošanos un saskarsmi, lai risinātu konfliktus?

Arī ikviens vecāks var iegādāties kādu metodiku vai plakātu, ko izmantot mājās, lai “caur” spēlēšanos mācītu bērniem vadīt emocijas, risināt konfliktus, apgūt dusmu savaldīšanas prasmes. Apmeklējiet uzvedība.lv mājaslapu un iepazīstieties ar piedāvājumu sadaļā “metodoloģija”!

Ikdienas skolas dzīvē novērojams, ka daudziem bērniem ir grūtības kontrolēt emocijas, atrast piemērotus konfliktu risināšanas veidus. Liela loma ir arī  tam, ko bērni novēro ikdienā savā ģimenē, tam, kā pieaugušie tiek galā ar savām emocijām, risina konfliktus un savalda dusmas. Bērni mācās no parauga. Ja gribam viņiem kaut ko iemācīt – vislabākais veids, kā to izdarīt – būt pašiem par labu paraugu?

Inese Rieksta