Krievu valodas valsts 23. olimpiādes novada kārta

DSC_1382

26.novembrī  Smiltenes vidusskolā notika krievu valodas valsts 23.olimpiādes novada kārta. Par iespēju 2020. gada 4.martā tikt uz valsts olimpiādi savstarpēji sacentās Smiltenes vidusskolas devīto, desmito, vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēni, kā arī Smiltenes tehnikuma audzēkņi.

Olimpiādes uzdevumi – rosināt skolēnu interesi par krievu valodu un kultūru, pilnveidot izglītojamu starpkultūru dialoga prasmes, attīstīt patstāvīgās izzināšanas prasmes un radošumu, kā arī – piedāvāt jauniešiem iespēju vispusīgi pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes krievu valodā.

Skolēni sacentās divos līmeņos:

A grupā – jaunieši, kuri mācās krievu valodu kā svešvalodu un kuru ģimenes nerunā krieviski,

B grupā – skolēni, kuri agrāk mācījušies mazākumtautību izglītības iestādēs vai kuru ģimenēs sarunājas krievu valodā vai bilingvāli.

9.klašu grupā:

1.vieta – Karīnai Kačnovai (Smiltenes vidusskola, 9.c klase),
2.vieta – Luīzei Moruzai (Smiltenes vidusskola, 9.d klase),
3.vieta – Enijai Garajai (Smiltenes vidusskola, 9.a klase).

A grupā:
1.vieta – Katei Apsei (Smiltenes vidusskolas 12. a klase),
2.vieta – Artūram Hļebņikovam (Smiltenes vidusskolas 12. b klase),
3.vieta – Elīzai Rancānei (Smiltenes tehnikuma 2. veterinārmedicīnas kurss).

B grupā:

1.vieta – Aleksandrai Marijevskai (Smiltenes tehnikums, 3. a veterinārmedicīnas kurss),
2.vieta – Aleksandrai Vaznei (Smiltenes tehnikums, 2. veterinārmedicīnas kurss).

Atzinība – Eleonorai Pusevai (Smiltenes vidusskolas 10.b klase).

Rezultāti tiks sūtīti uz Rīgu, kur, ņemot vērā jauniešu iegūto punktu skaitu, izvēlēsies pretendentus, kuri brauks uz valsts olimpiādi.

Olimpiādi organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Rusistikas un slāvistikas nodaļu, Latvijas Krievu valodas un literatūras pasniedzēju asociāciju un Latvijas pašvaldībām.

Paldies visiem skolēniem par zināšanām un piedalīšanos olimpiādē, kā arī viņu skolotājām: Gaļinai Skobeļevai, Elitai Tilčikai un Ārijai Veitmanei par ieguldīto darbu!

Baiba Vahere