Kur meklēt Latvijas upju pietekas un kā to stāstīt krievu valodā

elita_inguna_31.01

31. janvārī 9. c klases skolēni skolotāju Ingūnas Rulles un Elitas Tilčikas kopīgi vadītajā stundā kartēs iezīmēja Latvijas lielāko upju pietekas un apguva ģeogrāfiskos terminus par upēm latviešu un krievu valodā.
Stundā skolotājas nemanāmi pārgāja no latviešu valodas uz krievu valodu, skolēni pētīja un meklēja kontūrkartēs Gaujas, Daugavas, Ventas un Lielupes pietekas, terminus, kas saistīti ar upju tecēšanu, mācījās gan krievu, gan latviešu valodā. Apgūtās zināšanas skolēni noformulēja vienā teikumā svešvalodā, stāstot, kura ir ūdeņiem bagātākā Latvijas upe, kura upe ietek Ventā, kura upe ir gleznainākā u.c. Stundā gadījās arī pārsteiguma brīži, atklājot, ka ir piemirsies, ar kuru upi kopīgs tecējums ir mūsu pašu Abulam, ka Gauja ir Latvijas teritorijā garākā upe, ka vārdu Zemgale krievu valodā netulko.
Līdzās ģeogrāfijas jēdzieniem stundā tika apgūti arī vārdi un frāzes svešvalodā, kas palīdz veidot labākas savstarpējās attiecības, piemēram, labi, izcili, tu to vari, paldies u.c. Skolotāju atbalstīti skolēni darbojās drošā un uzticības pilnā gaisotnē, mācīšanās laikā saņēma pozitīvu iedrošinājumu. To apliecina skolēnu izvērtējumi stundas izskaņā: “Vēlētos vēl vienu šādu stundu; man iet grūti ar krievu valodu, bet šādā veidā ir labāk; patika strādāt grupās un kopā ar pārējiem meklēt informāciju; šī bija ļoti saliedējoša stunda; skolotājas ir foršas!”