Kuros vēstures periodos meklēt elektrības pēdas?

RM_M2

7. decembrī 9.d klases skolēni apvienotajā fizikas un vēstures stundā mācījās elektrības atklājumu attīstību vēstures lokos. Stundu kopīgi plānoja un vadīja fizikas skolotāja Anda Mežinska un vēstures skolotāja Mārīte Rainbaha.
Stundas sākumā skolēni atkārtoja un apkopoja iepriekš apgūto par to, kas raksturo jēdzienu elektrība. Tālāk sekoja individuāls darbs ar tekstu par zinātnes atklājumu vēsturi no senajiem laikiem līdz mūsdienām. Plašajā informācijas klāstā katrs meklēja tikai tos faktus, kas attiecināmi uz zinātnes attīstību par elektrību. Pēc faktu atlases sekoja uzdevums šos atklājumus savietot atbilstošos vēstures periodos. Pārsteigums visiem bija tas, ka pirmo reizi ziņas par elektrību un magnētismu parādījās jau senajos laikos – 6.gadsimtā pirms mūsu ēras!
Stundā skolēni mācījās iedziļināties plašā informācijas klāstā, atlasīt pierādījumus elektrības zinātnes attīstībai laika gaitā, tos grupēt pēc noteiktām pazīmēm un izkārtot secībā atbilstoši noteiktiem periodiem cilvēces attīstībā.
Stundā skolēni atbalstošā skolotāju vadībā īstenoja vienu no skolas prioritātēm – domāšanas un radošuma attīstīšana.
Pēc stundas skolēni rakstīja:
Stundā man patika, ka abas stundas bija apvienotas. Man bija interesanti, uzzināju ko jaunu par elektrības vēsturi. Es pati vēlētos dzīvot 18.gs. un izdzīvot to visu.
Man stundā patika radošā daļa, jo varēju uzrakstīt to, ko es domāju.
Bija labi uzzināt, ka elektrība nonāca līdz tagadnei.