Latviešu valodas un literatūras erudīcijas konkurss novada 5.-7.klašu skolēniem

Mūsdienu mainīgajā pasaulē svarīgi ir prast mērķtiecīgi un atbildīgi izmantot iegūtās zināšanas un prasmes dažādās dzīves situācijās. Līdz ar to mācību procesā arvien vairāk tiek iekļauti elementi, kas vērsti uz kopsakarību meklēšanu, spēju darboties nestandarta situācijās.
Tāpēc šogad novada skolu 5.-7.klašu skolēniem tradicionālās latviešu valodas un literatūras olimpiādes vietā tika piedāvāta iespēja piedalīties komandu erudīcijas konkursā, kur katrā komandā darbojās seši skolēni.  Konkursā skolēniem vajadzēja gan parādīt savas zināšanas par pareizrakstības likumībām un kultūras un literatūras aktualitātēm, gan arī būt attapīgiem, atbildot uz neparastiem jautājumiem par vārdu darināšanu un vārdu nozīmēm.
Netradicionāla darbošanās mudina vairāk domāt, meklēt neparastākus risinājumus, kā arī māca sadarboties, respektēt komandas biedra viedokli un diskusiju ceļā pieņemt lēmumu. Līdz ar to konkurss nav tikai zināšanu pārbaude, bet arī iespēja apliecināt sevi.
Par erudītāko komandu novada 5.-7.klašu konkursā tika nominēta Smiltenes vidusskolas  3. komanda (E.E.Krūmiņa, M.Sorokina, E.Zeiļuka, M.Sdobņikovs, K.Stūrmanis, P.K.Kalniņš), otrajā vietā ierindojās Grundzāles pamatskolas komanda (E. Valaine, M. Zazerins, A. Kalēja, M.Melne, H.G.Ziemiņa, K. Vasiļjeva), bet trešajā vietā- Smiltenes vidusskolas 2.komanda (R.Bleikšs, A.K.Zariņa, R.Rudzītis, S.Sarkangalve, K.Ffodorova, K.Kļaviņa).

Sarmīte Rīdere, Smiltenes novada latviešu valodas skolotāju MA vadītāja