Mācību stunda Rīgā un Siguldā

IMG_6951

Piektdien 29.septembrī Smiltenes vidusskolas 7.a klase kopā ar audzinātāju Jeļenu Dombrovsku devās mācību ekskursijā uz Rīgu un Siguldu
Izbraukšana no Smiltenes Baznīcas laukuma bija agrā rīta stundā 7:00. Visi pieteikušies dalībnieki bija ieradušies laikā un priecīgi noskaņoti. Gatavošanās ekskursijai pa Vecrīgu sākās jau mājās, jo katram skolēnam bija jāatrod 5 raksturīgi teikumi par izvēlēto maršrutu. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar interaktīvo digitālo karti, kur tika atzīmēti visi nepieciešamie objekti.
Ekskursija pa Vecrīgu ilga 1,5 h. Skolēni organizēti pārvietojās pa ieliņām, ievēroja ceļu satiksmes noteikumus un uzmanīgi klausījās klasesbiedru stāstījumā. Skolotāja nepieciešamības gadījumā papildināja vai akcentēja stāstījumu. Ekskursijas beigās klase nofotografējas pie Brīvības pieminekļa.
Tālāk mācīšanās notika Latvijas vēstures muzejā, kur nepilnas stundas laikā skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem darba lapās. Tēmas bija 2 – Livonija un Latvija poļu, tad zviedru laikos. Skolēni uzmanīgi pētīja muzeja eksponātus, sadarbojās, uzdeva jautājumus muzeja darbiniekiem.
Nākošā ieplānotā aktivitāte bija Siguldas lāzertaga laukumā, kur skolēni sacentās divās komandās. Tā ir azartiska, sportiska aktivitāte svaigā gaisā.  Rezultāti parādīja, ka abas komandas savā starpā ir līdzvērtīgas.
Noslēgumā skolēni piedalījās spieķu darbnīcā, kur katrs izveidoja Siguldai raksturīgo suvenīru – spieķīti. Darbnīcas vadītāja izstāstīja klasei par spieķīša rašanās vēsturi un mūsdienās ieguvušo plašo popularitāti.
Atpakaļceļā klase apmeklēja Āraišu ezerpili, kur 9.-10.gs. atradās seno latgaļu apmetne.
Šajā dienā mācīšanās iespējas bija visur. Skolēni bija disciplinēti, pieklājību, atbildīgi mājas darba izpildē. Izturējās ar cieņu viens pret otru un pret apkārtējiem. Šāda ekskursija ir vērtīgs ieguldījums ne tikai skolēnu zināšanu izveidē, tā paplašina redzesloku un stiprina savstarpējās attiecības.
Paldies vecākiem un skolai par atbalstu!

skolotāja J.Dombrovska

IMG_6987IMG_6967 (Medium) IMG_7041 IMG_7124 IMG_7137 IMG_7168