Mākslas eksperti Tretjakova gleznu galerijā

vstunda

25.aprīlī notika sadarbības stunda krievu valodā un kulturoloģijā 12.b klasē par tēmu „Krievu kultūra”. Stundu vadīja skolotājas Ārija Veitmane un Vilja Mauriņa.
Stundas gaitā skolēniem neklātienē tika dota iespēja iepazīties  ar  kolekcionāru brāļu Sergeja un Pāvela Tretjakovu valstij atstāto izcilo krievu gleznotāju darbiem.
Skolēni  darbojās grupās  kā mākslas eksperti un veidoja aprakstu par izvēlēto gleznu, dalījās savās sajūtās, vērtēja krāsu un gaismas nozīmi gleznas satura atspoguļošanā.
Stundas noslēgumā uzmanība tika pievērsta iespējai Latvijā redzēt ievērojumu  gleznotāju  darbus un katram pašam izbaudīt un izjust to vērtību.
Skolēni uzskata, ka stunda bija ļoti produktīva, iegūtas jaunas zināšanas, pielietotas valodas prasmes, veikts radošs darbs.

„Stunda ātri paskrēja un tas nozīmē, ka bija interesanti… Patika, ka bija jāiesaistās gleznu analizēšanā. Patīk, ka stundās apskatām arī krievu kultūru un uzzinām no tās daudz ko jaunu.”