Pirmklasnieku pirmās 100 dienas skolā

25

Saviļņojošiem notikumiem piepildīts Smiltenes vidusskolas pirmklasniekiem iesākās 10.februāra rīts. Rīgas ielas namā pulcējās patīkami satrauktas skolotājas, mazie skolēni un viņu vecāki. Visi ar nepacietību gaidīja īpašu pasākumu – 100 dienas pirmajā klasē. Skolas zālē koši rotājās krāsaini alfabēta burti, smaržoja pavasarīgi ziedi. Pirmklasnieku sejās bija lasāmas satraucošas gaidas. Pie zāles rosījās pulciņš smaidīgu vecāko klašu skolēnu, atbildīgi nesdami kārdinoši gardus kliņģerus burta a, b, c un d formā. Tie kā saldas pārsteiguma dāvanas vēlāk nonāca pirmo klašu kolektīvu rokās.
Kopā ar pirmklasniekiem daudzkrāsainā skolas ikdienas dzīvē vēlējās iesaistīties arī harizmātiskā Pepija Garzeķe un draudzīgā Annija. Astridas Lindgrēnas stāsta varones atraktīvi vadīja pasākumu, rotaļās un spēlēs iesaistīdamas pirmās klases skolēnus. Abas meitenes lika pasmaidīt, kopīgi uzdziedāt un jautrā ritmā izdejoties ikvienam pirmklasniekam. Veiksmi turpmākajās skolas gaitās vēlēja skolas direktore Ilze Vergina. Mazie skolēni saviem ciemiņiem sniedza brīnišķīgus priekšnesumus: dziedāja, dejoja un iesaistījās izglītojošās spēlēs. Katra klase kopā ar skolotāju bija iestudējusi nelielu priekšnesumu, kas uzskatāmi atklāja skolā apgūtās zinības. 1.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Elitu Stieģeli demonstrēja nelielu lugu Vecīša cimdiņš, pārliecinoši iejuzdamies savam tēlam atbilstošajās lomās. Jautru dziesmu angļu valodā kopā ar skolotāju Simonu Zariņu bija iemācījušies 1.b klases skolēni. 1.c klases kolektīvs ar audzinātāju Maiju Cinkus cītīgi izdziedāja matemātikas stundās apgūtās viltības. Visbeidzot 1.d klase un skolotāja Līga Osma dalījās priekā, demonstrējot ritmisku deju priekšnesumu, mirdzēdami visās varavīksnes krāsās.
Sveikt savus bijušos audzēkņus šajā nozīmīgajā dienā bija ieradušās arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzinātājas. Tie bija mīļi un sirds siltuma piepildīti mirkļi, kad nu jau lielie pirmās klases skolēni atcerējās savas otrās un trešās mammas no bērnudārza laikiem.
Radošā gaisotnē pirmklasnieku svētki turpinājās visas dienas garumā arī pēc svinīgā pasākuma. Ceturto klašu skolēni bija sagatavojuši dažādus uzdevumus un pārbaudīja jaunāko skolas biedru uzkrātās zināšanas un prasmes.
Pirmās 100 dienas Smiltenes vidusskolā nosvinētas godam, un mazie skolēni var doties pelnītās brīvdienās.

Ilva Dūmiņa