Sadarbības stunda krievu valodā un ģeogrāfijā

DSC_1005

18.aprīlī Smiltenes vidusskolas 9.c klases skolēniem tika dota iespēja vienā mācību stundā mācīties gan krievu valodu, gan ģeogrāfiju. Sadarbības stundu par Latvijas aizsargājamām teritorijām vadīja ģeogrāfijas skolotāja Ingūna Rulle un krievu valodas skolotāja Elita Tilčika.

Lai rosinātu skolēnu savstarpējo sadarbību, mācību darbs notika grupās. Skolēni apkopoja svarīgāko informāciju par Latvijā populārākajām aizsargājamām teritorijām. Katrai grupai līdz mācību stundas beigām bija jāsagatavo krievu valodā prezentācija – gida stāstījums par vienu aizsargājamo teritoriju.
Jaunieši, skatoties cits cita prezentācijas, uzzināja būtiskākos faktus par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, Gaujas nacionālo parku, Rāznas dabas rezervātu, Ķemeru nacionālo parku un Slīteres nacionālo parku, kā arī – iepazinās ar tajos aplūkojamiem dabas objektiem.
“Sadarbības stundas temata izvēli noteica attiecīgo priekšmetu mācību programmas,” informē skolotāja  Ingūna Rulle. “Lai jauniešiem būtu interesantāk, nolēmām, ka prezentācijas būs kā gida stāstījums. Dotais uzdevums skolēniem pavēra iespēju parādīt zināšanas abos mācību priekšmetos, prasmi sagatavot saistošu tekstu svešvalodā, strādāt komandā un uzstāties publikas priekšā.”
Jaunieši pēc sadarbības stundas visvairāk novērtēja to, ka varējuši uzzināt daudz interesantu faktu par Latvijas aizsargājamām teritorijām. Lielākās grūtības sagādāja valodas barjera un vietvārdi krieviski.

Baiba Vahere