Skatāmies izrādi “Nekas”

afisa

Valmieras Drāmas teātra izrāde „Nekas” izaicina un tās skatītājus vienaldzīgus neatstāj. 30. maijā programmā „Latvijas skolas soma” izrādi noskatījās 7.b un 8.b klases skolēni.
Ar pusaudžiem rakstniece Janne Tellere runā pusaudžu valodā, un tas ir iedarbīgi un reizē provokatīvi. Luga ir par kādas 7. klases skolēnu bīstami uzsāktajiem dzīves jēgas meklējumiem. Lugas centrā ir Pjērs Antons. „Nekam nav jēgas,” tāds ir Pjēra Antona paziņojums. Klasesbiedri dodas Pjēram palīgā, un paši iekļūst nežēlīgā notikumu virknē. Kā rīkoties? Kad un kā pateikt „Nē!”? Jēgas meklējumu vārdā pusaudži pārkāpj likumu un saprāta robežas.
Skolēnus pārsteidza spēles veids, kurā visus notikumus izspēlēja galvenokārt tikai divi aktieri. Īpaši uzrunāja neparastā scenogrāfija. Daudzi no jauniešiem pirmo reizi pabija tik tuvu aktieriem, un tas licis brīžiem justies kā vienam no šīs klases visas izrādes garumā. Izrāde aicina domāt par atbildību, izvēli. Tā vēršas pie ģimenēm un skolas un liek meklēt risinājumu, lai nenonāktu līdzīgā situācijā, aktualizē vērtības.
Uz jautājumu, vai sapratāt, par ko ir izrāde, lielākā daļa skolēnu atbildēja – jā. Jaunie skatītāji izrādi novērtē atzinīgi un atzīst, ka bieži viņi nenovērtē savas rīcības vai izteikto vārdu sekas, izdarīto ir ērti paslēpt aiz vārda „pusaudzis” vai vārda „nekas”, it īpaši pusaudžu vecumā. Ir skolēni, kas vēlas šo izrādi noskatīties kopā ar vecākiem. Paldies par iespēju noskatīties izrādi!

7.b un 8.b klases audzinātājas