Skolā viesojas ciemiņi no Vācijas

IMG_3676 (Large)

No 1. līdz 08.aprīlim mūsu skolas jaunieši uzņēma savās mājās 24 jauniešus no Lise Meitner ģimnāzijas Vācijas pilsētā Willich. Projekta tēma šajā gadā bija “Ebreji Smiltenē un Willich”.  Pirmajā dienā pēc direktores apsveikuma un iepazīšanās spēlēm prezentējām savus mājas darbus par šo tēmu, kā arī centāmies saprast mūsu tautu kopīgās pagātnes drūmos notikumus ar domu, ka nekad vairs nekas tamlīdzīgs nedrīkst atkārtoties. Pēc tam apmeklējām ebreju kapus, vietas, kuras saistītas ar ebreju dzīvi un traģiskajiem notikumiem Smiltenē. Apmeklējām arī Rīgas Geto un Holokausta muzeju.
Pieņemšanā pilsētas domē ciemiņi ar interesi vēroja pilsētas mēra prezentāciju par Smiltenes novadu un tās cilvēkiem, pēc tam devās izzinošā pārgājienā ar uzdevumiem pa Smilteni, kuru vadīja 10. klases skolniece Līga Gavare.
Skolas zālē darbojāmies mākslinieciski, lai izgatavotu puzles par Smiltenes un Willich pilsētu ainavām, mūzikas klasē dziedājām latviešu un vācu dziesmas, skolas pagalmā jautri izklaidējāmies, veicot dažādas kustību spēles, bet kopā ar jaunsargiem Smiltenes mežā šķērsojām upi un veicām pārgājienu ar uzdevumiem, kurš noslēdzās ar desiņu cepšanu ugunskurā.
Iepazināmies ar Vecrīgas ievērojamākajām vietām, veicot interaktīvus uzdevumus pa grupām, kā arī apmeklējām Vidzemes jauno koncertzāli un Cēsu pilsdrupas.
Salacgrīvā mācījāmies noteikt zivju vecumu un gliemeņu veidus, apmeklējām izstādi ar uzdevumiem par lašiem vides izglītības centrā, devāmies uz molu vērot putnu sugas un iegriezāmies Ainažu jūrskolas muzejā.
Vācu skolotāji novērtēja apmaiņas nedēļu kā perfekti noorganizētu un pateicas visiem vecākiem par jauniešu uzņemšanu ģimenēs, kā arī uzaicina apmeklēt Lise Meitner ģimnāziju Willich nākamajā mācību gadā.

Liels paldies maniem kolēģiem, kuri atbalstīja šo pasākumu!

Vācu valodas skolotāja Janīna Ķergalve