Smiltenes vidusskolā noritējusi tradicionālā Zinātnieku nakts

IMG_7569

Tā kā septembra beigās Eiropā tiek pievērsta īpaša uzmanība zinātnei, arī Smiltenes vidusskolā 28.septembra vakarā noritēja Zinātnieku nakts, kas tradicionāli ir dabaszinātņu mācību priekšmetu metodiskās komisijas pārziņā. Šogad tematiskais ietvars bija ūdens – gan caur fizikas, ķīmijas, bioloģijas, gan arī mūzikas, mākslas un sporta prizmu raugoties. Skolēni pārvarēja šķēršļus, pārvietojoties pa salām, pētīja ūdens iemītniekus, iedziļinājās okeānu dzīlēs u.c. Pasākumā iesaistījās astotās līdz desmitās klases, savukārt nodarbības palīdzēja organizēt vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēni. Īpaša komanda bija skolēni un skolotāji, kas Erasmus+ projekta ietvaros šonedēļ ieradušies Smiltenē no citām Eiropas valstīm. Paldies visiem, kuri palīdzēja pasākuma tapšanā!

Skolēnu atsauksmes par pasākumu:

Vislabāk patika ķīmijas un bioloģijas darbnīcas, jo uzzinājām daudz jauna. (9.b)
Bija garšīga zupa! (9.c) Patika ekstremālie uzdevumi, sporta uzdevumi pie sk. Jurkas, fizikas, ķīmijas eksperimenti un garšīgā zupa. (10.b) Patika slepenais jautājums (sporta darbnīca) un zupiņa. (9.d) Viss bija ļoti jauki, garšīga zupiņa. Gleznošana rosināja radošās jūtas un tas ļoti patika. (9.a) Interesanti fizikas un ķīmijas eksperimenti. (8.a)

Vidusskolēni arī piedalījās Zinātnieku naktī Rīgas Stradiņa Universitāti. Aizraujoši bija fizikas pamatpatiesību atklāšanas eksperimenti, kā arī praktiskās darbnīcas.
LU Fizikas un matemātikas fakultātē iepazinās ar CFI sagatavotajiem eksperimentiem un to skaidrojumiem, varēja uzzināt par mūzikas instrumentu fiziku, ķert nesataustāmas elementārdaļiņas, izveidot tornado, izprast optisko ilūziju darbošanos mehānismu, veikt spiega cienīgu noklausīšanos ar lāzera palīdzību.
LU Dabas mājā Ķīmiskās fizikas institūta telpās iepazinās ar īsu ieskatu, kas ir nano, vēroja atomspēku mikroskopu un skenējošo elektronu mikroskopu demonstrējumus, bija iespēja noteikt jonizējošā starojuma fona dozas jaudu un mērīt radioaktivitāti. Skolēniem bija arī iespēja apmeklēt Bioloģijas, Ķīmijas, Ģeogrāfijas fakultātes, FMF Optometrijas nodaļas piedāvātās aktivitātes.Diemžēl ierobežotā laika un skolēnu dažādo interešu dēļ, Rīgā varēja gūt tikai nelielu ieskatu no visām aktivitātēm.