Smiltenes vidusskolā sākusies karjeras nedēļa

safe_image.php

No 8. līdz 12. oktobrim 47 Latvijas pilsētās un novados notiek Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.
Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicinās devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”, aicinot skolēnus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli.

8.oktobrī 4.a klase karjeras nedēļas ietvaros iepazinās ar drēbnieka profesiju. Ar šo profesiju skolēnus iepazīstināja Emīla  mamma Indra Duka, kas šajā jomā strādā jau 18 gadus.
Skolēni paši arī praktiski darbojās – šuva zīļu dzērienam maisiņu. Bērni arī mala zīles savam dzērienam.
Sakām lielu paldies Emīla mammai par to, ka iepazīstināja mūs ar šo grūto un sarežģīto profesiju- drēbnieks!

Audzinātāja S. Grišjāne

8.oktobrī agri no rīta 2.b klase kopā ar audzinātāju devās uz SIA “Artex Latvia”uzņēmumu, lai uzzinātu, ko šajā uzņēmumā dara. Mūs laipni sagaidīja Karlīnas mamma Ilze Ulmane, pastāstīja, parādīja un izvadāja pa uzņēmumu. Skolēni uzzināja, ka šis uzņēmums darbojas industriālās šūšanas jomā un trikotāžas apģērbu ražošanā.
Par ieinteresētību skolēniem uzdāvināja telefona maciņus. Visi bijām priecīgi, jo uzzinājām, ko ražo mūsu skolas tuvākie kaimiņi.

Audzinātāja V.Rupaine

4.b klase 8.oktobrī apmeklēja A/S Smiltenes piens. Skolēni iepazinās ar piena produktu ražošanas procesu, saskaitīja  vairāk kā 10 dažādu profesiju darbiniekus, kas strādā uzņēmumā. Visi priecājās par iespēju nogaršot jaunāko produkciju. Lielu paldies sakām Artūra māmiņai Ilzei Bogdanovai par atsaucību.

Audzinātāja I.Purgale

1.c klasè Karjeras dienàs viesojàs policijas inspektores Jùlija Fanta -Aleksejeva un Lelde Treimane, kuras stāstīja par policista profesiju.

Audzinātāja A.Žeļezkina

9.oktobrī Interešu izglītības iestāde “Laimes Kalve”  Smiltenes vidusskolā vadīja četras nodarbības “Kas jāzina, plānojot nākotnes profesiju”, kas notiek ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Nodarbībās piedalījās skolēni no astotajām klasēm.

9. oktobrī Smiltenes vidusskolas 4. klašu skolēnus apciemoja improvizācijas aktieru – “K – Komandas” busiņš, kuri autobusā piedāvāja lielisku iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību, bet klasē – pildīt uzdevumus un šarādes par prasmēm. Skolas pagalmā skolēnus laipni sagaidīja NMP Smiltenes brigāde, kuri iepazīstināja ar savu darbu un ļāva arī ielūkoties savā darbavietā – ātrās palīdzības mašīnā. Trešais autobuss bija no biedrības „Latvijas Samariešu apvienība”, kurā skolēni uzzināja par darba iespējām, darba specifiku un svarīgāko – palīdzot cilvēkiem, gūstam prieku un gandarījumu.
Savukārt ar zemessarga profesiju skolēnus iepazīstināja 2.brigādes 22.kājnieku bataljona 1.vada 2.nodaļas komandieri Jānis Bērtiņš.

Skolotāja Sintija Grišjāne

Jaukie vecāku stāstījumi 2.d klases skolēniem ļāva tuvāk iepazīt pavāra, pirmsskolas skolotāja un lietveža profesijas. Paldies Svetlanai Vilisterei, Dacei Matisonei un Signei Šūtelei!

Audzinātāja I.Marksa

8.oktobra rīts mazajām “Pūcītēm” iesākās neparasti. Pie bērniem bija ieradies Ieviņas tētis. Tas nebūtu nekāds brīnums. Brīnums bija tas, ka tētis nebija viens. Viņam līdzi bij ģitāra. Tā skanēja pavisam citādi kā mūzikas skolotājas Līgas klavieres! Pēc kopīgi nodziedātas dziesmas bija iespējams katram pašam izvilināt skaņu no ģitāras stīgām. Ieviņas tētis Andis Mincis pastāstīja par savu ceļu uz mūzikas pasauli, par mācībām mūzikas skolā. Bērni uzzināja par akordiem un ģitāras skaņošanu, par spēlēšanas variantiem – ar pirkstiem vai plektru. Iespējams, pēc gadiem kāds no mazuļa izaugušais mākslinieks atcerēsies šo pirmo satikšanos ar ģitāru bērnudārzā.

Metodiķe V.Leite

Ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu organizējām nodarbības 9. klašu skolēniem par to, kādas ir viņa stiprās puses un kā to izmantot, lai labāk izvēlētu sev piemērotāko nākotnes profesiju. Apgūstot mērķu plānošanas tehniku un sastādot konkrētu mērķu karti, rezultāts ir sasniedzams ātrāk un kvalitatīvāk, ieraugot precīzas darbības, kas veicamas, lai sasniegtu iecerēto. Tas palīdz saprast darāmā secību, parāda reālus palīdzības resursus, kā arī katra paša veicamo. Turklāt- nostiprina individuālā ieguldījuma nozīmi un atbildību mūsdienās, gatavojoties darba attiecībām un profesijas izvēlei.