Smiltenes vidusskolas 5.d klases skolniece Jasmīna Pakalne uzvar Vislatvijas skaļās lasīšanas nacionālajā finālā

j

12.maijā norisinājās Vislatvijas skaļās lasīšanas nacionālais fināls. Latvijas Nacionālā Bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), bibliotēkām un skolām visā Latvijā 2017. gada septembrī uzsāka jaunu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku – tie bija vairāk nekā septiņi tūkstoši aizrautīgu 5. un 6. klašu skolēnu. Finālā Rīgā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni.

Starp viņiem bija arī Smiltenes vidusskolas 5.d klases skolniece Jasmīna Pakalne, kura tika izvirzīta uz finālu no Valkas reģiona. Jasmīnu klātienē atbalstīja klasesbiedri un klases audzinātāja, kā arī skolas un pilsētas bērnu nodaļas bibliotekāres. Atbalstītāju netrūka arī mājās, jo fināls tika pārraidīts tiešraidē.

Finālā Jasmīna kopā ar Robertu Ozoliņu no Dobeles un Kristiānu Bērziņu no Aizkraukles – ieguva vienādu punktu skaitu un tādējādi visi trīs ierindojās pirmajā vietā. Taču, uzvarētājs varēja būt tikai viens, un to izvilka “elektroniskā roka”. Par uzvarētāju tika izlozēts Roberts Ozoliņš no Dobeles 1. vidusskolas.  Tomēr Jasmīna ir mūsu skolas uzvarētāja, kas ļoti augsti novērtēta visas Latvijas mērogā. Sveicam!!!

Ierakstu no pasākuma, kurā uzstājas Jasmīna var vērot  https://www.facebook.com/lnb.lv/videos/10156398795019031/