Smiltenes vidusskolas debašu pulciņa dalībnieki piedalās debašu turnīrā Cēsīs

debatess_m

Agrā pirmā aprīļa rītā “Debašu bērnīni”, kā paši sevi dēvējām, devās ceļā uz Cēsu Valsts ģimnāziju, lai sacenstos Vidzemes debašu reģionālajā turnīrā. Šīs bija Debašu pulciņa dalībnieku pirmās sacensības šādā komandu sastāvā. Tika izveidotas 2 komandas. Komandām bija jāsagatavo apstiprinošās un noraidošās lietas par tēmu: “Sociālo tīklu mediji veicina/neveicina jauniešu izpratni par politiku.” Spriedze bija liela, kā jau ik reizi darot ko jaunu. Gatavojoties tika vākta informācija, apkopoti dažādu pētījumu datus.
Kopumā katra komanda nospēlēja 3 apļus (t.i. trīs spēles), pēc kuriem arī noteica debašu uzvarētājus šajā turnīrā. Katrs debatētājs saņēma individuālu vērtējumu, kas tika izteikts punktos. Katra dalībnieka punktu skaits veidoja komandas rezultātu. Kā iesācējiem mums bija daudz kas jauns un nezināms. Mācījāmies tur pat uz vietas, uzmanīgi klausījāmies tiesnešu padomos, kas bija detalizēti un profesionāli.
Ar īpašu sasniegumu izcēlās mūsu skolas 10.a klases skolnieks – Emīls Lapiņš. Viņam tika piešķirts tituls “Labākais runātājs”, jo no 5 komandām, kuras neieguva godalgotas vietas, viņam bija vislielākais punktu skaits. Tas ir liels gods un liels ieguvums priekš pirmās reizes. Arī Emīls jutās pārsteigts un priecīgs par šo sasniegumu. Viņš pozitīvi vērtē to, ka šādi turnīri un debates vispār pastāv, kurās var pilnveidot savas runas spējas. Emīls vēl piemin to, ka prasme debatēt noder ne tikai skolā, aizstāvot ZPD vai rakstot argumentētās esejas, bet arī turpmākajā dzīvē, piemēram, darba intervijās. Godalgotās vietas šajā turnīrā neieguvām, jo sacentāmies ar komandām, kurām ir bagāta pieredze. Tomēr tiesneši vairākkārt pārjautāja, vai šī ir mūsu pirmā reize debatējot. Viņi esot pārsteigti par mūsu komandu labajām prasmēm. Guvām lielisku pieredzi arī skatoties un mācoties no citām komandām.

Debašu pulciņa dalībnieki 2016.-2017.m.g. Alīsija Kate Apse, Anžela Halilova,

Grieta Stīpniece, Līga Gavare, Beāte Velpa, Emīls Lapiņš, Mārcis Zēbergs.

Debašu pulciņa vadītāja Jeļena Dombrovska.

Debašu pulciņš Smiltenes vidusskolā notiek katru trešdienu 16:00 – 18:00 Dakteru ielā.

Pievienoties tiek aicināti skolēni!

??????????????

Debates Cēsīs