Smiltenes vidusskolas delegācija piedalās 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonijā

cesis (16)

18.maijā Smiltenes vidusskolas delegācija devās uz Cēsu Draudzīgā Aicinājuma Valsts ģimnāziju, lai piedalītos svinīgajā 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonijā. Dienas garumā Cēsīs pulcējās skolēni no desmit Vidzemes skolām, kuras glabā 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņu, tostarp, no Smiltenes vidusskolas. Viņi pavadīja dienu, apmeklējot ar Brīvības cīņām saistītās vietas Cēsu pilsētā. Dienas noslēgumā visi devās kopīgā gājienā uz Cēsu internātpamatskolu, jo no šīs ēkas 1919.gada 6.jūnija naktī cīņā par Latviju devās 2.Cēsu pulka Skolnieku rota. Par godu šim vēstures notikumam pie skolas tika atklāta piemiņas zīme. Sanākušos uzrunāja arī bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Viņš uzteica skolotāju paveikto, lai stiprinātu skolēnos patriotisku garu. Viņš aicināja: “Noticēsim sev, kā reiz sev noticēja Cēsu skolēni, kas devās cīnīties par Latvijas brīvību, un kā viņiem noticēja tauta!”