Smiltenes vidusskolas skolēni tiekas ar bibliokuģa „Krišjānis Valdemārs” bocmani un kapteini

ar_logom

Salacgrīvas novada bibliotēka šogad ir uzsākusi projektu, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par jūrniecību. Projektā “Meklējiet “Jūras ābeci” bibliotēkās!” paredzēts ar viktorīnas palīdzību uzrunāt jauniešus no Vidzemes. Sadarbībā ar Smiltenes novada bibliotēku, skolas bibliotēka iesaistījās šī projekta popularizēšanā. Projekta ietvaros  pasniegt balvas viktorīnas uzvarētājiem un uzrunāt jauniešus, 31.oktobrī skolā bija ieradušies bibliokuģa bocmanis – žurnālists Gints Šīmanis un bibliokuģa kapteinis – dzīvē tālbraucējs – kapteinis Ingus Siliņš. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kur apgūt šo profesiju, kādas zināšanas nepieciešamas kapteiņa profesijas apguvē un, ko skolēni var darīt jau šobrīd, mācoties skolā.
Pavisam bibliokuģa Krišjānis Valdemārs komanda viesosies 28 Vidzemes bibliotēkās. Viktorīnas uzvarētāji ziemas brīvdienās tiks ielūgti uz pieņemšanu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur jumta korē baudīs skatus uz Vecrīgu un zemeņu torti, savukārt Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere vērs vaļā Misiņa bibliotēkas dārgumus. Tieši viņa bija sarūpējusi dāvanas katrai bibliotēkai, kur iegriežas bibliokuģis, arī mūsu skolas bibliotēka saņēma dāvinājumā grāmatas. No mūsu skolas skolēniem uz Rīgu tika uzaicināti Elza Bekmane no 11. klases un Vitālijs Marcinkēvičs no 7. klases.

Inguna Kudlāne