Starptautiskā izstāde „Izglītība un karjera 2018” par augstāko un vidējo izglītību ārzemēs

kalba

6.oktobrī apmeklējām izstādi, kuru organizēja KALBA – starptautisks konsultāciju centrs par izglītības iespējām ārzemēs. Izstādes laikā bija iespēja iepazīties ar 30 dažādu ārvalstu skolu, apmaiņas programmu un valodu nometņu piedāvājumiem. Piedalījāmies semināros par dažādām tēmām, piem. “Trīs soļi līdz manai profesijai”, “Dažādi stāsti – studiju ārzemēs aizkulises”, “Kā veidot portfolio un kas rakstāms izcilā CV”, “Titānu cīņa – A pret IB”.
Skolēnu atziņas pēc pasākuma:

“Man patika piedalīties un uzzināt, ka ir tik daudz dažādu iespēju manai nākotnei. Es sapratu, ka ir iespējams pilnīgi viss, tikai ir jābūt gribasspēkam un sasniedzamajam mērķim. Ieguvu daudz pozitīvu emociju, pārdomu un apņēmības.”

“Pateicoties KALBAS pasākumam sapratu un izvērtēju, ko man vajag darīt jau tagad un, ko vispār spēj dot iespēja – mācīties un studēt ārzemēs. Izkristalizējās arī tas, ko pieprasa no manis izvēlētā profesija.”

“Bija vērts braukt uz tādu pasākumu, jo apjautu, kādā līmenī es saprotu angļu valodu. Uzzināju par iestājeksāmeniem, par dzīvi no studentu puses, par mācību izmaksām un  skolām, par kurām nebiju nemaz dzirdējusi.”

“Bija interesanti iepazīties ar cilvēkiem, kuriem ir ārvalstu mācību pieredze.”