Tikšanās pie patvāra

IMG_4197

20.aprīlī mūsu skolā norisinājās krievu valodas pēcpusdiena, kurā piedalījās septīto klašu skolēnu komandas no Palsmanes, Bilskas, Grundzāles pamatskolām un, protams, no Smiltenes vidusskolas. Katrā komandā bija 3 skolēni, kuriem interesē  krievu valoda. Skolēni savām komandām bija izdomājuši arī krieviskus nosaukumus, piemēram, „Sarkanās puķītes”, „Malači”, „Pankūciņas”.
Mēs, 3 meitenes no 7.a klases, palīdzējām uzklāt galdu, uzvārījām tēju. Kad ieradās ciemiņi, visi sēdāmies pie galda ap tradicionālo krievu patvāri. Iepazināmies, dzērām tēju un našķojāmies ar brīnumgardajām pankūkām, kuras bija sacepušas
10. b klases meitenes Līga un Anžela. Gabriels no 10.a klases visus pārsteidza ar savu priekšnesumu – krievu tautas dziesmu akordeona pavadījumā.
Pēc tam bija jādodas uz zāli, kur skolotājas Ā.Veitmane un E.Tilčika bija sagatavojušas uzdevumus. Tie bija dažādi un interesanti. Mums vajadzēja izspēlēt dialogu, bija jāsaliek puzle- matrjoška, jāatjauno zīmējums pēc alfabēta, jāklausās dziesma… Mums vislabāk patika uzdevums – rotaļa ar apģērbu, jo tas bija jautrs un atraktīvs.
Par katru uzdevumu varēja nopelnīt punktus, kurus uzmanīgi kopā skaitīja žūrija – viesu komandu skolotājas. Pasākumu vadīja skolēni – Anžela un Gabriels. Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma dāvaniņas – grāmatiņu krievu valodā un šokolādi.  Katra komanda tika apbalvota arī ar diplomu. Mēs ieguvām nomināciju „Jautrākā komanda”.
Mums šis pasākums patika, jo pašas aktīvi tajā iesaistījāmies. Domājam, ka arī pārējiem dalībniekiem nebija garlaicīgi. Vienīgi, uzdevumu varēja būt vairāk…
Gribētos, lai līdzīgi pasākumi notiek arī citos mācību priekšmetos, tad katrs skolēns varētu izvēlēties, kas viņam vairāk interesē un piedalīties.

7.a klases skolnieces Laura Daņiļeviča, Anna Ekure un Sanija Anuščenko.