Tilts – ne tikai inženiertehniska būve, bet arī palīdzībai pasniegta roka

IMG-20190107-WA0007

Smiltenes vidusskolā ir izveidots STEAM klubs, tas nozīmē, ka Eiropas Savienības Erasmus+ līdzfinansētā projekta  “STEAM vēstniecību veidošana Eiropas skolu tīklā” (We Are Creating STEAM Embassies In The European School Network) ietvaros skolēni iepazīstas un praktizē STEAM ideju, proti, kā apvienot eksaktās zinātnes un mākslas priekšmetus. Kādas iespējas sniedz šāds apvienojums?
Par šī STEAM kluba sanāksmes vadmotīvu tika izvēlēts tilts. Kādas matemātikas, inženierzinātņu, fizikas, ķīmijas, ģeometrijas zināšanas un prasmes nepieciešamas tiltu būvniecībā? Kādi ir galvenie tilta konstrukciju veidi? Vai tilts vienlaikus var būt arī mākslas darbs? Skolēni aplūkoja un izteica savu viedokli par dažiem pasaulē slaveniem tiltiem. Darbojoties grupās, skolēni veidoja savu tiltu, atklājot, ka tilts var būt ne tikai inženiertehniska būve, bet arī vārds vai palīdzībai pasniegta roka.
Galvenā sanāksmē gūtā atziņa – zināšanas un radošums paver ceļu tādu ideju realizācijai, kas sākumā šķiet neiespējamas.

Aiga Sorokina