Vai Arktikā ir sastopams saldūdens vai sālsūdens?

IMG_7820 – kopija

19. februārī 5.a klasei notika sadarbības stunda, kuru vadīja skolotājas Aigas Sorokina un Rita Rozīte. Kopīgajā angļu valodas un dabaszinību stundā skolēni iepazinās ar dzīvnieku dabisko dzīves vidi dažādās ekosistēmās, vienlaikus papildinot dzīvnieku pasaules vārdu krājumu angļu valodā, kā arī apguva prasmes darbam ar dokumentu kameru un pilnveidoja uzstāšanās prasmes.
Stundas sākumā skolēni angļu valodā noskatījās video par dažādām pasaules ekosistēmām un tajās mītošajiem dzīvniekiem. Darbojoties grupās skolēni veidoja prezentāciju, raksturojot izlozētās dzīvnieku dabiskās dzīves vides apstākļus un nosaucot tajā mītošos dzīvniekus.
Prezentējot savu darbu klases biedriem, grupas dalībnieki sadalījās pāros – divi dabaszinātnieki un divi tulki, kas dabaszinātnieku teikto pārtulkoja angļu valodā. Pēc prezentācijas tika uzdoti jautājumi, piemēram, Arktikā ir sastopams saldūdens vai sālsūdens? Izrādās – abas atbildes ir pareizās, tikai svarīgs pamatojums!
Aizpildot Exit ticket jeb izejas karti, skolēni rakstīja: „Bija interesanti, aizraujoši un nedaudz savādi; man patika strādāt komandā un prezentēt; kopīgā stunda dod iespēju īsākā laika sprīdī iegūt vairāk zināšanu; es gribētu vēl šādu stundu!”

Skolotājas A. Sorokina un R. Rozīte