Vidzemes JĢS nodarbības 2016./2017.m.g.

dsc01233

8. oktobrī Vidzemes Augstskolā sākās Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas 19. sezona. Pirmās nodarbības tēma – Latvijas ģeogrāfija. Jauno VJĢS sezonu atklāja 109 dalībnieki no 21 skolas. Smiltenes novadu pārstāvēja 18 skolēni no 7. līdz 11. klasei. Veiksmīgi startēja Smiltenes vidusskolas 7. klašu skolēni. 6. – 7. klašu grupā piedalījās 30 dalībnieki no Vidzemes reģiona. Labāko pieciniekā iekļuva 4 Smiltenes vidusskolas skolēni – Kārlis Sīmanis – 1.vieta, Elīza Bediķe – 3.vieta, 4.vietas ieguvēji Tīna Deina Kukurīte, bet Ričards Averāts par puspunktu atpalika no 3.vietas.
Novembra nodarbības tēma ļoti plaša – fiziskā ģeogrāfija. Žūrijas izdoma neaprobežojās ar standartjautājumiem, kuros tika pētītas salas un arhipelāga definīcijas, bet bija jāiedziļinās pat teikās un leģendās. 6. – 7. klašu grupā 3.vietu izcīnīja Santa Vintere, 8. – 9. klašu grupā 2.vietu ieguva Kaspars Pakulis.

Pēc divām JĢS kārtām kopvērtējumā:

• 6. – 7. klašu grupā 2.vieta Kārlim Sīmanim, 3.vieta Ričardam Averātam un Tīnai Deinai Kukurītei (kopā 30 dalībnieki);
  • 8. – 9. klašu grupā 3.vieta Kasparam Pakulim (kopā 42 dalībnieki);
  • skolu kausā Smiltenes vidusskolai 3.vieta (kopā 23 skolas).

Liels Paldies skolēniem, kuri apmeklē VJĢS nodarbības! Paldies viņu skolotājiem par iedrošināšanu! Paldies Smiltenes novada domei un Izglītības pārvaldei par atbalstu transporta nodrošināšanā!