Viktorīna “Latvijas dabas dārgumi 2018” 1. – 4. klasēm

1

Kā svarīgu uzdevumu patriotu mēnesī līdzās Latvijas vēsturei aktualizējām Latvijas dabas vērtības. Svarīgi bija dot informāciju uzskatāmā, skolēniem pieejamā vietā. Tika izveidota “stāvgrāmata*” bibliotēkas stiklotajā sienā – krāsainu attēlu un aprakstu galerija no 7 objektiem,  kurus Latvijas dabas fonds izvirzījis par  2018. gada nominantiem. Bieži vien nominants nav skaistākais vai košākais, bet vērtīgākais dabas objekts. Arī tāds, kurš pamazām izzūd, jo mainās vide, kurā tas var dzīvot.
Lai ieinteresētu skolēnus, tie vairākkārt tika uzrunāti,  atsevišķās grupās pārrunāts, diskutēts par materiālu, kas izvietots pie bibliotēkas.
Šīs viktorīnas mērķis: netiešā veidā rosināt interesi par dabu un veicināt lasītprasmi, panākt, “lai skolēni domā par savu mācīšanos”.
Atgriezeniskās saites iegūšanai klasēs notika iepriekš izsludināta viktorīna. 1. un 2. klašu skolēni  rakstiskā veidā atbildēja uz jautājumiem par doto informāciju. Savukārt 3. un 4. klasēm tapa sadarbības aktivitāte ar datorikas skolotāju:  tests virtuālajā vidē programmā “Kahoot”.
Visām klasēm viktorīnas norisē uzsvērts, ka mācīšanās ir arī skolēnu atbildība!
Tika noteikti pieci labākie katrā 2. – 4. klasē un apbalvoti ar pateicības rakstu.
Pirmklasnieku galvenais uzdevums bija no izlasītā un redzētā atcerēties būtisko,  atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem – apvelkot, pasvītrojot vai uzrakstot pareizo vārdu.

Inese Raiskuma