Zviedru institūta izstāde “Kur bērnam augt” Smiltenes vidusskolā Rīgas ielā

Izstade 5

“Laba literatūra dod bērnam vietu pasaulē un pasaulei – vietu bērnā,” ir teikusi Astrīda Lindgrēna. Ar izstādi “Kur bērnam augt” Zviedru institūts, sadarbībā ar Zviedrijas bērnu literatūras institūtu, tiecas iedvesmot sabiedrību uz plašāku dialogu par bērnu literatūras nozīmi un veicināt grāmatu starptautisko apriti.
Zviedrijā bērnu literatūra tiek ļoti augstu vērtēta. Tieši šeit tiek pasniegta pasaules nozīmīgākā starptautiskā bērnu un jaunatnes literārā prēmija – Astrīdas Lindgrēnas piemiņas balva.
Izaicinājums ir darīt sabiedrībai pieejamu tādu literatūru, kur katrs bērns varētu justies iekļauts un piederīgs. Tikpat nozīmīgi ir uzturēt bērnos un jauniešos interesi par lasīšanu.
Skolēni ir priecīgi par iespēju uzzināt vairāk par zviedru rakstniekiem. Ir bērni kuri vēl nav izlasījuši nevienu zviedru rakstnieka grāmatu, taču, pateicoties šai izstādei, to labprāt vēlas darīt. Dārta Abramova saka: ”Man patika izstādē izlasīt aprakstu par kādu grāmatu. Es domāju, ka nākamā grāmata, ko ņemšu, būs no zviedru literatūras”. Gustavs Šūtelis savukārt dalās iespaidos par Astrīdas Lindgrēnas grāmatu “Ronja laupītāja meita: “Man liekas, ka šī grāmata ir Lindgrēnas labākais darbs. Tajā stāstīts par īstas dzīves notikumiem un ilgi paliek atmiņā. Es vēlos, lai šo grāmatu izlasītu visi”.
Skolas bibliotēkā Rīgas ielā pieejami sešu zviedru bērnu rakstnieku – Astrīdas Lindgrēnas, Martina Vīdmarka, Ēvas Ēriksones, Ulfa Starka, Rūtas Lāgerkrancas un Selmas Lāgerlēvas  darbi.
Visi laipni aicināti apskatīt izstādi un iegriezties bibliotēkā pēc kādas zviedru rakstnieka grāmatas!

Skolas bibliotekāre Daiga Ote