Smiltenes vidusskolas 12. klases skolēni gatavi augstam lidojumam

DSC02846 (Copy)

Ja mūsu divpadsmito klašu jauniešu vidusskolā aizvadīto laiku salīdzina ar pasaku, bet Smiltenes vidusskolu – ar karaļvalsti, tad 15.jūnijā tika atvērta 1095 lappusēm – 365 X 3 dienu notikumiem – bagāta, ar daudz galvenajiem varoņiem un nemitīgiem piedzīvojumiem piesātināta grāmata, kurai noteikti būs skaists turpinājums. Jo par mūsu absolventiem vēl dzirdēsim gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā…

“Izglītības kalnā jūs esat tikai uz otrā pakāpiena,” absolventiem izlaidumā teica Smiltenes vidusskolas direktore Inguna Kondratjeva. “Dzīves laikā jums būs vēl daudz pakāpienu… Esiet atvērti jauniem izaicinājumiem, sapņojiet lielus sapņus un lai jums vienmēr pietiek spēka tos piepildīt! Lai ceļā uz savu augstāko mērķu piepildījumu jums palīdz Smiltenes vidusskolā iegūtās zināšanas un prasmes! Dzīves lielāko laika daļu aizņem darbs. Lai jums izdodas atrast darbu, kurš vienlaikus ir arī hobijs!”

Vidusskolas gados ar jauniešiem nesavtīgi pieredzē un zināšanās dalījās klases audzinātājas Ilma Reimane un Iveta Šmulāne.

“Ikviena cilvēka dzīve ir pasaka, kas rakstīta ar Dieva roku,” absolventiem izlaidumā teica skolotāja Ilma Reimane. “Pasakā labais uzvar ļauno, visi šķēršļi tiek pārvarēti, visbiežāk pateicoties dažādiem brīnumainiem ieročiem un negaidītiem palīgiem. Dzīvē galvenokārt jāpaļaujas pašiem uz sevi. Taču brīnumu netrūkst. Brīnums ikviena cilvēka dzīvē ir laiks. Tas dziedē, nomierina un… steidzas.”

Arī skolotājas Ivetas Šmulānes ceļa vārdi bija par laimi: “Visā pasaulē cilvēki sapņo par laimi. Senās pasakas stāsta par laimes meklētājiem. Laimi mēs vēlam un lejam. Tomēr katram ir sava laime, un otram tā nederēs, to nevar pielaikot, nevar ne atdot, ne aizdot un, reiz pazaudētu, grūti būs atgūt. Pasakās laimi parasti atrod. Visai negaidīti. Taču to atrod tas, kurš pelnījis, un nesaņem tas, kurš nav tās cienīgs.”

Izlaidumā, kā allaž, īpaši tika sumināti jaunieši, kuri vidusskolas laikā sevi apliecinājuši ar augstiem mācību sasniegumiem un aktīvu sabiedrisko darbu. Par izciliem mācību sasniegumiem Ministru prezidentes Evikas Siliņas Atzinības rakstu saņēma Marks Sdobnikovs. Viņš šogad saņēma arī Smiltenes vidusskolas ilggadējo mecenātu – Zadiņu dzimtas prēmiju.

Ar Latvijas Simtgades stipendijas apliecinājumu par augstiem mācību sasniegumiem un aktīvu sabiedrisko darbu tika sumināta Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente Alise Zvejniece.

Marku un Alisi sveica 14. Saeimas deputāte, Smiltenes vidusskolas iepriekšējā direktore Ilze Vergina. “Man ir liels prieks un gods būt šodien Smiltenes vidusskolā un pasniegt šos augstos apbalvojumus. Dzīvei nav melnraksta, arī jūsu vidusskolas gadiem tā nebija,” jauniešus uzrunāja Ilze Vergina. “Latvijas stiprums un tālākā attīstība atkarīga no jūsu izglītības

un tālākā dzīves ceļa. Vecāku vērtības ierakstās bērnu dzīves stāstā. Skolēni, paņemiet no saviem stiprajiem vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un skolas to, kas jums visvairāk derīgs!”

Skolas absolventes Gintas Patelas naudas balvu godam nopelnīja Smiltenes vidusskolas absolventi: Marta Kulberga un Kārlis Ots.

“Lai jums visiem atveras tās durvis, pie kurām jūs katrs klauvēsiet,” absolventus sveica Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Deviņiem absolventiem – Alisei Zvejniecei, Martai Kulbergai, Markam Sdobnikovam, Kristeram Lārmanim, Katei Kadiķei, Elīzai Zeiļukai, Sindijai Jirgensonei, Lienītei Daibei un Unai Gainei Smiltenes novada domes priekšsēdētājs pasniedza apliecinājumus par Smiltenes novada pašvaldības naudas balvu  143 eiro vērtībā.

Una Gaine, Marta Kulberga, Eduards Dāvis Putrālis, Sindija Jirgensone, Kristers Lārmanis, Rihards Mazjānis un Regnārs Tamms izlaidumā saņēma Smiltenes vidusskolas Pateicības par izciliem zinātniski pētnieciskajiem darbiem.

Foto: Jānis Ūdris
Teksts: Baiba Vahere