“Paldies, ka radījām pārmaiņas kopā!”- projekts “MAD” atvadās
- Autors: Dace Ciekure
- Sadaļa: Erasmus+2018-2020, Jaunumi
No 8.- 12. februārim norisinājās ES Erasmus + stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta MAD pēdējā studentu mobilitāte- C6, ko organizēja partneri – Druskininku vidusskolas komanda. Diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ došanās uz Lietuvu nebija iespējama arī piešķirtajā projekta pagarinājuma periodā, tāpēc visas projekta aktivitātes norisinājās tiešsaistē.
Apmēram 60 dalībnieku no Itālijas, Vācijas, Nīderlandes, Latvijas un Lietuvas ik vakaru piedalījās virtuālās ekskursijās, skatījās un klausījās muzikālus priekšnesumus, iepazinās ar partneru un dalījās ar savu veikumu, aktīvi darbojās meistarklasēs un viktorīnās, kā arī uzklausīja Mākslas skolotāja detalizētu analīzi un vērtējumu par iesniegtajiem radošajiem darbiem, ilustrējot kopīgi iesūtītās Dimanta poēmas. Galvenais mērķis un uzdevums- izveidot deklarāciju par savstarpējo paļāvību starp indivīdiem, valstīm un nācijām.
Lai gan virtuālā tikšanās nevar aizstāt īstu satikšanos un sniegt iespaidus, kādus varētu gūt, pavadot laiku konkrētajā vietā kopā ar vienaudžiem viņu ģimenēs, ir arī daudz ieguvumu:
1) Dalībnieku skaits bija kuplāks, kā nekad, līdz ar to iesaistīšanās darba grupās – ļoti aktīva;
2) Tika apgūti jauni ICT rīki, piemēram Flipgrid- ierakstīti un publicēti video, kuros dalībnieki dalās viedoklī par cilvēku/nāciju/ globālo savstarpējo paļāvību, un piedalās kopīgas projekta noslēguma deklarācijas tapšanā (https://flipgrid.com/+plus0936), kā arī – https://meet.jit.si/- ērta kopējās saziņas platforma;
3) Pilnveidotas un iegūtas prasmes būt darba grupas vadītājam, moderatoram;
4) Iegūta pieredze, ka vienmēr ir atrodama izeja no negaidītas situācijas, ka ir iespējams darboties pilnvērtīgi un radoši, ari atrodoties pie datora ekrāna.
Mūsu komandas dalībnieki Kristaps Kažuro, Kārlis Jurgens, Kārlis Sīmanis, Kristīne Vorohta un Santa Vintere tika pamanīti un atzīmēti kā vieni no aktīvākajiem dalībniekiem, kuriem viss bija pa spēkam, par visu bija viedoklis un prasme tajā dalīties, kā arī pietika zināšanu, lai visdažādākajās viktorīnās ierindotos pirmajās vietās.
Projekts MAD noslēdzies, taču tā idejas- pamanīt, saskatīt, nestāvēt malā, bet piedalīties un uzdrošināties ko mainīt, paliks kā aktīva dzīves pozīcija dalībnieku turpmākajās gaitās.
Gundega Upeniece, MAD koordinatore