Apliecību par vispārējo pamatizglītību saņēmuši vairāk nekā 90 devītklasnieki

DSC186 (Copy)

22.jūnijā Smiltenes vidusskolā notika devīto klašu izlaidums. Vairāk kā 90 devītklasnieki tādā pašā secībā kā ienākuši šajā pasaulē – dažādos gadalaikos – katra mēneša raksturā saskatot līdzību ar cilvēkiem, mūsu rudens, ziemas, pavasara un vasaras bērni saņēma apliecību par vispārējo pamatizglītību, skolas simbolisko pogu un novada absolventa nozīmīti.

Deviņus gadus skola viņiem bijusi otra mājvieta, kur ne tikai apgūtas dažādas zinības, bet arī veidotas draudzības un krātas kopīgas atmiņas. Visu šo laiku vecāki un skolotāji viņus gudri, pacietīgi un mīloši atbalstījuši un iedvesmojuši sasniegt savus mērķus. Paldies viņiem par to!

“Labdien devītie, vecāki, vecvecāki, skolotāji, skolas darbinieki un viesi,” klātesošos uzrunāja direktores pienākumu izpildītāja Valda Cirīte. “Pasaule un cilvēka dzīve pastāv kustībā, cikliskumā, kas pakļaujas noteiktam ritmam. Laika ritējums dabā sasaucas ar mūsu dzīves izpratni, jo esam mūžīgā riņķojuma sastāvdaļa. Viens cikls neizbēgami ietekmē nākamo. Laiks nekad nestāv uz vietas. Laiks rit lēni, kad gaidi, bet skrien, kad kavējies. Laiks ir nesteidzīgs, kad garlaikojies vai bēdājies, bet steidzas, kad jūties laimīgs. Šķiet, tas bija pavisam nesen, kad, turoties mammai vai tētim pie rokas, 1. septembrī ieradies skolā. Laiks gāja, vienu mācību stundu nomainīja citas, viens mācību gads nomainīja nākamo. Šajos deviņos gados iegūtas jaunas zināšanas un prasmes, satikti draugi, iepazīti cilvēki, kopā piedzīvots daudz. Jūs esat tie, kas zināt, ko nozīmē attālinātais mācību process un vārds “pandēmija”, jūs esat pirmie, kas, beidzot devīto klasi, kārtojāt centralizētos eksāmenus, kopā piedzīvojot satraukumu un atbalstu no klasesbiedriem. Paldies skolotājiem, kas palīdzēja jums apjaust, ka mācīties – tas bija interesanti, gūt jaunas zināšanas – aizraujoši. Paldies jūsu pirmajām audzinātājām un skolotājām nākamajās klasēs, kas reizē bija ne tikai skolotājas, bet arī kā mammas. Paldies jūsu pēdējām audzinātājām pamatskolā – skolotājai Līgai Kaupei, Ingunai Rullei, Janai Vīksnai un klases audzinātājam Jurģim Jurkam! Paldies ikvienam skolas darbiniekam, jūsu vecākiem un vecvecākiem par atbalstu, drošības sajūtu ikdienas gaitās! Ir noslēdzies pirmais posms zināšanu iegūšanas ceļā. Lai ietu tālāk, mazliet jāuzkavējas krustcelēs, jāatskatās atpakaļ un jāpieņem lēmums, pa kuru ceļu doties uz priekšu…”

Katra kalendārā mēneša raksturā mēs varam saskatīt līdzību ar cilvēkiem. Katrā ir savs skaistums, spēks un gudrība, bet visi kopā, vienam otru papildinot, veidojam unikālu kopību, kurā vienlīdz svarīga prasme savaldīt vējus, izprast skaistuma vērtību, ļaušanās iedvesmai, spēja pārvarēt dažādus izaicinājumus un pieņemt to, ka ne vienmēr viss viegli paredzams un prognozējams. Taču pēc visām grūtībām un pārbaudījumiem vienmēr nāk vasara, aicinot kopā ar viņu ietīties saules mirdzumā, puķu krāsainībā un ūdens dzidrumā.

Lai visiem mūsu absolventiem skaists un laimīgs turpmākās izaugsmes ceļš! Lai piepildās visi sapņi un ieceres! Lai brīnišķīga vasara!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Jānis Ūdris