Desmitās klases skolēni matemātikas stundā veic pētījumu bibliotēkā

1

Desmitās klases skolēni šodien matemātikas stundās, sastrādājoties grupās, apguva statistiku ne ierastajā 360. kabinetā. Pirmajā stundā skolēni devās uz bibliotēku, lai noformulētu pētāmos objektus, pazīmes un jautājumus, plānoja darba gaitu, ievāca, apkopoja informāciju: grāmatu nosaukumus, autorus, to cenas, biezumu, burtu skaitu galda spēļu nosaukumos utt. Otrajā stundā pārvietojuma vektors tos aizveda uz mediju centru, lai, izmantojot programmu Excel, apstrādātu datus, attēlotu un analizētu tos.

Veicot pētījumus, noskaidrojās, ka enciklopēdiju attēlu skaita amplitūda ir 142, visbiežāk tautasdziesmu grāmatu nosaukumus veido 3 vārdi, latviešu autoru biogrāfijas un atmiņas grāmatu autoru uzvārdā visbiežāk sastopami 6 burti, enciklopēdiju un vārdnīcu nosaukumos burts “a” sastopams vidēji divas reizes, puse no latviešu literatūras grāmatas nosaukumiem veidojas no 5 vārdiem, vidēji vienas jauniešu grāmatu biezums ir 15,62 mm, visbiežāk galda spēļu nosaukumus veido 10 burti, un gan latviešu autoru romānu lapaspušu skaits, gan mācību grāmatu cenas 7.-12. klasei veido normālsadalījumu.