Ideju maratons “ES Dzirksteles klimatam”

hakatons

No septembra sākuma līdz oktobra vidum Smiltenes vidusskolas skolēni Dāvis Grabovskis un Justīne Būce, kā arī franču valodas skolotāja Selīna Huarta (Celine Huart) un skolēnu pašpārvaldes koordinatore Aiga Sorokina piedalījās Eiropas pilsoņu hakatonā jeb ideju maratonā “ES Dzirksteles klimatam” (ES Sparks for Climate). Tas ir projekts, ko atbalsta Eiropas Komisija un organizē Barrabés.biz, Spānijas konsultāciju uzņēmums, kas specializējas digitālajā pārveidē un inovācijās.

Projekta mērķis – mudināt Eiropas iedzīvotāju komandas radīt novatoriskus risinājumus klimata problēmām saskaņā ar Eiropas vides mērķiem. Konkursu veidoja trīs posmi: vietējie hakatoni, kas norisinājās 22 ES pilsētās, uzvarētāju komandu apmācības un fināla pasākums. Smiltenes vidusskolas komanda bija viena no pirmā posma uzvarētājām un turpmāk ar piesaistīto mentoru un ekspertu atbalstu attīstīja savu ideju-iniciatīvu par pārtikas atkritumu samazināšanu jauniešu vidū.

Vienlaikus darbam pie idejas attīstīšanas komandas apmeklēja strukturētas apmācības, kur iepazinās ar biznesa modeļa izstrādes pamatprincipiem, Lean Startup pieeju – metodoloģiju ātrai ideju testēšanai, mācījās par rūpīgu projektu vadību, kas aptver visu projekta dzīves ciklu no plānošanas līdz novērtēšanai. Dalībnieki arī padziļināti pievērsās ētikas apsvērumiem un sociālo seku nozīmei, izstrādājot videi svarīgus produktus.

Hakatons sniedza dalībniekiem praktiskas iemaņas inovācijās, projektu vadībā un ētisku lēmumu pieņemšanā, vienlaikus veicinot sadarbību komandā un dziļāku izpratni par to, kā radīt sociāli un videi nekaitīgus risinājumus.