In memoriam: Biruta Szostoka (Kirilova) (24.06.1950 – 29.08.2023)

kiril

Cik maza sēkla,
Bet cik liels ir koks!
Cik īss ir mūžs,
Cik daudz var tajā gūt,
Ja mazai sēklai
Ieliek sirdi līdz.

(Daina Avotiņa)

Vakar, 29. augustā, mūžības ceļos devusies Smiltenes vidusskolas fizikas skolotāja Biruta Szostoka.

Skolotāja darba gaitas Smiltenē sāka 1973./1974. mācību gadā. Smiltenes vidusskola viņai pēc augstskolas beigšanas bija pirmā darba vieta, kur satiktos kolēģus, skolēnus un viņu vecākus skolotāja ar labiem vārdiem atcerējās visu turpmāko mūžu. 1983.gadā dzīves ceļš Birutu Szostoku aizveda uz Aizkraukli. Līdz pat aiziešanai mūžībā viņa uzturēja ciešu saikni ar bijušajiem kolēģiem – tuvākajiem domubiedriem no Smiltenes vidusskolas laika. Skolotāji katru gadu devās kopīgās ekskursijās, kavējās skaistākajās atmiņās, kopā piedzīvoja daudz sirsnīgu un mīlestības piepildītu brīžu.

Skolēni Birutu Szostoku atceras kā jauku klases audzinātāju, prasīgu un stingru skolotāju, kura labi prata iemācīt sarežģīto fiziku pat tiem, kuriem ar mācīšanos gāja tā, kā gāja.

Kolēģi par skolotāju saka: viņa bija ļoti sirsnīga, labestīga, dzirkstoša humora pilna, kolektīva dvēsele. Birutai Szostokai patika ceļot, nūjot, vasarā darboties pa savu dārziņu.

Skolēniem nākamnedēļ pirmā skolas nedēļa, bet skolotāja Biruta Szostoka svētdien atgriezīsies savā dzimtajā Koknesē…

Paldies par Smiltenes vidusskolai veltītajiem darba gadiem! Lai gaišs ceļš mūžībā!