Smiltenes vidusskolā “Kafija ar politiķiem”

DSC_2263-1

18.maijā Smiltenes vidusskolā notika Smiltenes novada pašvaldības un Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes neformālā diskusija “Kafija ar politiķiem”. Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki jauniešiem un novadam aktuāli jautājumi. Taču pats galvenais ieguvums, ko atzina gan pašvaldības pārstāvji, gan skolēni, – veiksmīgas sadarbības pamatu pamats – konstruktīva saruna. Ledus ir lauzts un turpmāk šādas tikšanās noteikti būs biežāk.
Ar pašpārvaldes un līdzpārvaldes jauniešiem tikās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, priekšsēdētāja vietniece Gita Mūrniece, deputāte Inga Ērgle, Dainis Aļeksējevs un izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns. Diskusijā piedalījās arī skolas direktore, Smiltenes novada pašvaldības deputāte Ilze Vergina un Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes koordinatore, skolotāja Aiga Sorokina.

Jaunieši pašvaldības pārstāvjus iepazīstināja ar pašpārvaldes darbu un struktūru. Nora Vīvuliņa un Kristiāna Kļaviņa dalījās Smiltenes vidusskolas podkāstu veidošanas pieredzē. Jauniešu pašpārvaldes prezidents apsveica šonedēļ ievēlēto skolas jauno prezidenti Elīzu Kauliņu, kura nākamgad turpinās viņa iesākto darbu, to bagātinot ar savām iecerēm.

Klātesošos vienoja vēlme Smilteni arī turpmāk redzēt kā skaistu, sakoptu jauniešu pilsētu, kurā ikviens tās iedzīvotājs jūtas labi, var realizēt savus sapņus un ieceres.

Kas būtu jādara, lai jaunieši pēc studijām atgrieztos Smiltenē un vēlētos šeit palikt uz pastāvīgu dzīvi, dibināt ģimeni? – Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš atzina, ka viņu atpakaļ uz dzimto novadu atvedusi mīlestība pret dzimto vietu, pozitīvās skolas gadu atmiņas un emocijas. Arī deputāte Inga Ērgle ar īpašu mīļumu atcerējās savus skolas gadus.

Domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš un izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns skolēnus rosināja būt aktīviem un nākt ar savām idejām uz pašvaldību. “Ļoti priecātos skolēnu pašpārvaldes jauniešus redzēt arī domes sēdēs. Mēs – deputāti esam, lai domātu par jums – gan bērniem, gan jauniešiem, gan viņu vecākiem un senioriem,” teica priekšsēdētāja vietniece Gita Mūrniece.

Kurās jomās jaunieši šobrīd visvairāk vēlētos saņemt atbalstu? – Klātesošie atzina, ka būtu ļoti pateicīgi par telpām jauniešu centram.  “Neitrālā teritorijā”, lai kādam vienmēr nevajadzētu justies kā ciemiņam. Jaunieši labprāt aktīvāk iesaistītos brīvprātīgo darbā un noteikti novērtētu iespēju gūt jaunu pieredzi dažādos Smiltenes novada uzņēmumos. Visi ļoti gaida intensīvākas kultūras dzīves atsākšanos. Diskusijas laikā tika apspriests arī šobrīd ļoti aktuālais jautājums par informācijas pieejamību un izvērtēti avoti, kuriem var uzticēties.

Pašvaldības pārstāvji atzina, ka jaunieši ir nozīmīgs resurss novada attīstības plānošanā un pašvaldības lēmumu pieņemšanā. “Mēs visi būtu ļoti laimīgi, ja skolas zinošākie jaunieši pēc augstskolas beigšanas atgrieztos Smiltenē un viņu bērni mācītos mūsu skolā. Tas būtu liels solis uz priekšu visa novada attīstībā,”  atzina Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. “Mūsu jauniešiem ir daudz labu ideju. Kā šodien redzējām – gan politiķi, gan uzņēmēji ir atvērti diskusijai. Mēdz teikt: “Ja tu nenodarbojies ar politiku, tad politika nodarbojas ar tevi!” Novēlu mūsu jauniešiem arī turpmāk būt aktīviem un darboties. Paldies deputātiem un uzņēmējiem par to, ka mūsu jaunieši var mācīties tik skaistā skolā! Patiess prieks, ka viņi nav tikai kritizētāji un prasītāji, bet ir darītāji, inteliģenti un patīkami sarunu biedri.”

Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes devīze ir – “Dažādi viedokļi, vienoti mērķi.”  Arī šī diskusija apliecināja, ka dažādi viedokļi ceļā uz vienotu mērķi var būt labs resurss, lai tos realizētu dzīvē. “

“Mēs kā novads būsim tikai ieguvēji, ja kopīgiem spēkiem radīsim vidi, kurā jaunieši vēlēsies atgriezties un dzīvot,” pasākuma noslēgumā teica domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Pasākums notika ar projekta “Līdzdalības karuselis” (Nr. 2020-3LV02-KA347-003516), ko īsteno saskaņā ar programmas “ Erasmus+”  3. pamatdarbību “ Jaunatnes dialoga projekti”, atbalstu.

Baiba Vahere

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux