Smiltenes vidusskolā nosvinēta trešā jubileja semināram “1+1=3”

1+1=3 (Copy)

Jaunās paaudzes mācīšana var būt tikpat daudzveidīga kā šī dzīve, kuras skolā svētki ir arī iespēja, nebraucot tālu no mājām, paplašināt redzesloku, apmainīties pieredzē un izzinošā gaisotnē pavadīt laiku kopā ar kolēģiem. Daudzi Smiltenes novada skolotāji par izaugsmes svētkiem uzskata pedagogu pieredzes apmaiņas semināru “1+1=3”, kas pamazām kļūst par tradīciju un reizē aicinājumu, kam atsaucas aizvien vairāk dalībnieku. 26. martā Smiltenes vidusskolā notika trešais “1+1=3” pasākums, kur satikās un pieredzē dalījās teju 100 skolotāji.

Grundzāles pamatskolas, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Ojāra Vācieša Gaujienas vispārizglītojošās un mākslu pamatskolas, Raunas pamatskolas, Blomes pamatskolas, Palsmanes pamatskolas un Smiltenes vidusskolas skolotāji zina, kas jādara, ja saulīte paslēpusies aiz mākoņiem un savā dzīvē saskati aizvien vairāk līdzības ar Fuko svārstu. Semināra “1+1+3” dalībnieki pārliecinājušies, ka šādos brīžos jādalās gaismā ar citiem un pēc tam vari atgriezties  “orbītā” ar trīskāršu jaudu. Ilgam “restartam” nav laika, jo spirgtais pavasara gaiss aizvien nepārprotamāk atgādina par to, cik tāls vai tuvs ceļš ejams līdz mācību gadā sasniedzamajiem rezultātiem.

Seminārā ierosmes turpmākajam darbam un pasākumu rīkošanai guva arī Smiltenes novada pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, skolas direktore Inguna Kondratjeva un pasākuma organizatore – Smiltenes vidusskolas metodiķe Daina Zelmene.

Katram pasākuma dalībniekam bija iespēja pieteikties divām dažādām darbnīcām. Izaugsmes nodarbības vadīja: Grundzāles pamatskolas skolotāja Dace Kalniņa, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolotājas Aiva Zaķe, Ilze Celenberga, Sarmīte Apine, Smiltenes vidusskolas skolotāji: Andrejs Miķis, Ilma Reimane un Didzis Gaismiņš, Antra Laizāne, Varis Kondratjevs, Arta Egle, Vija Sokolova, Iveta Krūmiņa un Inguna Kudlāne, Tatjana Vovere, Jeļena Dombrovska, Sintija Grišjāne, Madara Kronberga, Selīna Klēra Iāra (Séline Claire Huart) un Elīna Kripa.

Pasākumā īpaša vērība tika pievērsta starpdisciplinārajai sadarbībai. Praktiski darbojoties, gūtas ierosmes, kā rosināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm, inženierzinātnēm, dizainu un tehnoloģijām. Gaismā tika celtas gan jaunas, mazāk zināmas, gan labi aizmirstas metodes…

Skolotāji dalījās pieredzē par to, kā rosināt skolēnos interesi par dizaina un tehnoloģiju darbiem, kā tos integrēt citos mācību priekšmetos.  Praktiski darbojoties, pārrunātas ķīmijas un fizikas izpratnes veicināšanas metodes, šoreiz īpaši pievēršoties eksperimentiem un demonstrējumiem, kas, kā novērots skolēnus mācību procesā uzrunā daudz vairāk par teoriju. Kopā tika meklēti risinājumi, kā izveidot strāvas avotu mājturības un inženierzinības stundām.
12.klases skolēni Lauma Ozoliņa un Arnis Grūbe dalījās savā zinātniski pētnieciskā darba izstrādes pieredzē, skolotājiem bija arī iespēja redzēt darbībā Smiltenes vidusskolas Fuko svārstu.
Skolotāji sprieda par Google Clasroom un CromeBook datoru un mākslīgā intelekta rīku izmantošanu pedagoga darbā.

Gūtas vērtīgas idejas par karjeras izglītības integrēšanu mācību procesā un to, kā ikdienā un klases audzināšanā var noderēt personisko vērtību apzināšanās.

Rotaļīgi brīvā un radošā gaisotnē darbojās sākumskolas mācību metožu interesenti un skolotāji, kuri nešaubās, ka viņu identitātes saknes meklējamas latviešu tautasdziesmās.

Pedagogi seminārā dalījās ar lasītprasmes un kritiskās domāšanas veicināšanas ceļā gūto pieredzi un iesaistījās izlaušanās spēlē, gūstot ierosmes, kā dažādu mācību priekšmetu stundās izmantot skolas bibliotēkas resursus. Bija arī valodu stafete ar idejām aktīvai, dinamiskai un aizraujošai valodu apguvei.

“1+1=3” trešās dzimšanas dienas torti greznoja vienota klases kolektīva veidošanas “odziņas”.

Līdz nākamajam semināram jāizdomā, cik īsti daudz ir trīs…

 

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux