“Vidzemes ģeogrāfu sadarbībai 29”

geog1

27.februārī Smiltenes vidusskolā notika Vidzemes ģeogrāfijas skolotāju seminārs “Vidzemes ģeogrāfu sadarbībai 29”.
Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājs, Izglītības un zinātnes ministrijas vecākais konsultants, vēsturnieks Edgars Plētiens klātesošos informēja par tekstpratības stratēģijām mācību procesā. Pēc nodarbības notika tās analīze un diskusijas.
Vidzemes augstskolas lektors, HESPI zinātniskais asistents, ģeogrāfs, fotogrāfs un skolotājs Jānis Bikše bija sagatavojis fascinējošu, pieredzes bagātu vēstījumu par avotiem kā tūrisma objektiem, kā arī pastāstīja par savu jauno, nesen izdoto grāmatu “Avoti. Svētie, skaistie, veselīgie, pārsteidzošie. Ceļojums pa Latvijas un pasaules avotiem.” Grāmata ir tās autora ceļojums pa pasaules, Baltijas un Latvijas ūdens avotiem. No dažādu pasaules daļu geizeriem līdz mistisku Latvijas Velnalu avotiem un vēsturniekiem vēl uzminamām mīklām “Ķintu akā”. Piedzīvojumiem bagātajā ceļojumā ar krāšņiem fotoattēliem tiek satikti interesanti cilvēki, uzzinātas jaunas teikas. Pārsteigumu rada avotu vēsture, tradīcijas, dzīvnieki, augi, hidroloģija un ģeoloģija. Pasaules avoti ļauj labāk saprast Latvijas avotu vietu pasaulē un savu unikālo daudzveidību.
Ģeogrāfijas zinātņu doktora, asociētā profesora Māra Bērziņa lekcijas temats: mūsdienīga pilsētvide un tās attīstība: no džentrifikācijas līdz 15 minūšu pilsētai.
Ērgļu vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Antra Grīnberga dalījās iespaidos lekcijā “Pieskāriens Malagai”.
Pasākuma noslēgumā skolotāji saņēma semināra apliecības.
Paldies Smiltenes novada pašvaldībai par finansējumu lektoriem, kā arī semināra organizatorei – Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītājai Ingūnai Rullei!

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux