Vidzemes JĢS 2023./2024.m.g. sezona

JGS2

14.oktobrī sākās 26. Vidzemes JĢS sezona. Pirmā nodarbība tika veltīta Latvijai, kura novembrī svinēja 105. dzimšanas dienu. Žūrija savos jautājumos ceļoja pa dažādām mūsu valsts vietām, dažādiem vēstures un tagadnes posmiem. 7 uzdevumu maratonā piedalījās 66 skolēni no dažādām Vidzemes pusēm. Smiltenes vidusskolai panākumu atnesa Estere Anna Strazdiņa, iegūstot labāko rezultātu 9.klašu grupā.

4.novembrī Vidzemes JĢS organizēja ikgadējo Vidzemes Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi, kurā sarežģītu jautājumu sērijā noskaidroja šā gada Vidzemes čempionus ģeogrāfijā. 92 dalībnieki bija gatavi iesaistīties cīņā par šādu godu. 9.klašu grupā 3.vietu ieguva mūsu skolas skolnieks Renārs Krustiņš.

Pirmo reizi nodarbību ar tēmu “Mežu ģeogrāfija” Vidzemes JĢS rīkoja 2008.gadā, kad sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem tapa gan uzdevumi, gan lekcija par mežiem Latvijā. Pagājuši 15 gadi un žūrija nolēma atgriezties pie šīs sadarbības, lai kopā ar LVM ekspertiem jau atkal sagatavotu izzinošus uzdevumus. Ar Mežu ģeogrāfijas nodarbību 2.decembrī tika aizvadīts 2023.gads. 9.klašu grupā uzvaru izcīnīja Pauls Grabovskis.

Kopvērtējumā 9.klašu grupā Vidzemē pirmās trīs vietas ieguvuši Smiltenes vidusskolas skolēni. 1.vietā ir Pauls Grabovskis, 2.vietā – Renārs Krustiņš, 3.vietā – Estere Anna Strazdiņa. Smiltenes vidusskola pēc trīs nodarbību kārtām pamatskolu grupā Latvijā ieņem 1.vietu.

Šogad JĢS nodarbībās no Smiltenes vidusskolas piedalījušies 7. – 9. klašu skolēni: Daniels Fanta, Haralds Hirte (abi no 7.a klases); Emīls Dreimanis, Kristaps Vilks, Kristers Špats, Martins Kondričs, Krišjānis Lanka (visi no 7.b klases), Lauma Strazdiņa, Matīss Van Eks, Eduards Vilkasts (visi no 7.c klases), Valters Kvelde (8.b klase), Krista Sabīne Vilne (8.d klase), Roberts Medejsis (9.c klase), Kārlis Brozis, Pauls Grabovskis, Kristers Rozentāls, Estere Anna Strazdiņa, Emīls Tarass, Laura Bonoparte, Renārs Krustiņš (visi no 9.d klases).

1998.gada nogalē dibinātā Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola lēmusi savu 25 gadu jubileju atzīmēt ļoti neparastā veidā – dalībniekiem pašiem veidojot nodarbības saturu. Nodarbība norisināsies 20.janvārī, uz kuru aicināti arī visi Vidzemes JĢS absolventi.

Teksts un foto: Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ingūna Rulle