10. klašu skolēni prezentē biznesa plānus

bizn2

Biznesa idejas ir zelta vērtībā, bet 10.a un 10.b klases skolēni nav skopi… Jo vēl tikai mācās un kopīgās diskusijās bieži rodas vēl labākas idejas… Biznesa plānu prezentācija notika atklātajās stundās ekonomikā.

 Jaunieši vienlaikus ar biznesa plāniem prezentēja arī zināšanas ekonomikā, grāmatvedībā, izpratni par bilances sastādīšanu, dažādām uzņēmējdarbības formām, kredītiem un mārketingu.
“Vidusskolēni, kurus interesē ekonomika un uzņēmējdarbība, var arī iesaistīties projektā “Esi līderis”, kas piedāvā dažādas aktivitātes padziļinātai ekonomikas apguvei,” informē ekonomikas skolotāja Evita Eglīte, kura pēc izglītības ir ekonomiste, daudzus gadus sadarbojusies ar augstskolu studentiem, bet tagad no sirds priecājas par iespēju dalīties zināšanās ar vidusskolēniem.
“Jaunieši projekta “Esi līderis!” ietvaros iepazīstas ar uzņēmējdarbības pamatiem, lietišķo etiķeti, lietvedību, menedžmentu, grāmatvedības pamatiem, likumdošanu un citām būtiskām zināšanām, kas svarīgas, domājot par savu uzņēmumu. Mums ir bijušas arī tikšanās ar jaunajiem uzņēmējiem, kuri dalījušies pieredzē par uzņēmējdarbības uzsākšanu,” stāsta skolotāja Eglīte.
Jauniešu sapņi ir lieli un skaisti. Ja viss notiks, kā iecerēts, tad jau pavisam drīz Latvijā būs vairāki, smilteniešu dibināti uzņēmumi: fitnesa klubs Jūrmalā, veterinārā klīnika, degvielas uzpildes stacija, vegānu/ veģetāru ēdienu kafejnīca, peintbola parks, jauna tēju ražotne, uzņēmumi, kuros varēs individuāli pilnveidot meistarību basketbolā, fotografēšanā, kā arī uzņēmumi, kas piedāvās dažādus, visiem vajadzīgus pakalpojumus. Un ne tikai…
Saskaņā ar skolotājas Evitas Eglītes dziļāko pārliecību – ja tu darbojies, tad tu arī mācies! Redzot, ar kādu lepnumu un prieku jaunieši prezentēja savus darbus, skaidrs, ka skolēni ar skolotāju ir vienisprātis…

Baiba Vahere

 

Blog Attachment
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux