11.klašu skolēni aizstāv zinātniskās pētniecības darbus

IMG_0532

13. februārī 11. klašu skolēni prezentēja izstrādātos zinātniskās pētniecības darbus. Darbus skolēni veica plašā tēmu lokā. Savas dzimtas, pagasta un pilsētas vēsture, subkultūras sabiedrībā, hibrīdauto, saules enerģija, mākslīgais intelekts, personas datu aizsardzība u.c. jautājumi tika pētīti un pārējiem piedāvāti secinājumi, kas radušies darba gaitā.
Pētniecisko darbu skate skolā bija mācīšanās svētki,  kas palielināja uzvaru pār sevi un prieku par labi paveiktu darbu. To apliecina arī skolēnu pašvērtējumi.
Izvēlētā tēma bija interesanta, jo:
­

• Sapratu, ka būt par uzņēmēju nav viegli, taču nav arī neiespējami.
  • Es daudz uzzināju par savu dzimto vietu un pagasta iedzīvotāju viedokļus.
  • ­ Jautājumi par mākslīgo intelektu ir aktuāli, mākslīgā intelekta nozīme nākotnē tikai pieaugs.
  • ­ Pētīju nodokļu politiku, kas tieši šajā gadā mainījās.
  • ­ Mani interesē lietas, kas ir saistītas ar atšķirīgo, tāpēc tēma par subkultūrām bija aizraujoša.
  • ­ Mani interesē Visums. Jau no bērnības skatos filmas par Visumu, regulāri lasu informāciju par Visumu un vienmēr esmu pārsteigts, par to, cik milzīgi neaptverams tas ir.
  • ­ Hibrīdauto ir nākotne, domāju, ka pavisam tuvā nākotnē šādu auto Latvijā būs ievērojami vairāk.

Vislielāko pārsteigumu sagādāja:
­

• Cik veiksmīgi man izdevās paveikt savu darbu, tas nebija viegli, bet tagad ir tāāāāds GANDARĪJUMS!!
  • ­ Cik paveicams viss bija, darba procesu varu raksturot ar sakāmvārdu: “Acis darba nobijās, rokas darba nebijās”.
  • Es uzzināju, cik dažādi ir manu klasesbiedru mērķi dzīvē.
  • ­ Sākumā likās, ka darbu uzrakstīt būs ļoti grūti, tomēr izrādījās, ka nemaz tik traki nebija.
  • ­ Tas, cik precīzi viss jāveic, cik akurātam jābūt un cik uzmanīgi jāpieraksta informācija.
  • ­ Iegūtie dati par demogrāfisko situāciju, jo tā tiešām ir ļoti draudīga un var kļūt par izaicinājumu lauku nākotnei.