38 vidusskolēni saņems Smiltenes novada pašvaldības stipendiju

Vidusskolas stipendiju pasniegsana

Par augstiem sasniegumiem mācībās un aktīvu sabiedrisko darbu iepriekšējā mācību gada otrajā semestrī Smiltenes novada pašvaldības stipendijas nopelnījuši 38 vidusskolēni. Šodien skolā notika svinīgā stipendijas apliecinājumu saņemšana.

“Prieks jūs redzēt tik kuplā pulkā,” jauniešus uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktore Inguna Kondratjeva. “Lielākā bagātība, ko cilvēks šajā pasaulē var iegūt, ir gudrība. Novēlu jums arī turpmāk būt tikpat zinošiem un darbīgiem! Esiet drosmīgi, kritiski izvērtējiet situāciju un nebaidieties no mērķiem, kuru sasniegšana prasa daudz darba, laika un pacietības! Pieredze un gudrība ir vērtības, kuras jums neviens nevar atņemt. Ļoti ceru, ka nākamajā semestrī jūsu pulks būs vēl lielāks. Jo gudrākie vienmēr ir arī apņēmīgākie.”

“Liels prieks būt šeit, kopā ar jums! Paldies par jūsu ieguldīto darbu,” stipendiātus sveica Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.  “Pilnībā piekrītu Smiltenes vidusskolas direktorei – zināšanām ir ļoti liela vērtība. Nav noslēpums, ka mēs jau tagad sastopamies ar dažādiem izaicinājumiem, kas nākotnē būs vēl lielāki. To risināšanā, būs nepieciešama jauno inženieru, mediķu un zinošu citu profesiju pārstāvju palīdzība. Turpiniet doties aizvien dziļāk zināšanu jūrā, nepadodaties grūtību priekšā! Tas, ko iegūsiet, šeit, skolā, noteikti noderēs, palīdzēs paveikt un sasniegt vairāk gan augstskolā, gan vēlāk, cīnoties par savu vietu kādā uzņēmumā vai citur.”

“Lai šī stipendija jūs motivē neapstāties, bet sasniegt vēl vairāk, lai tā rosina pieņemt jaunus, drosmīgus, ambiciozus lēmumus un pacensties nākamreiz saņemt vēl vairāk, “ jauniešiem, pasniedzot stipendiju apliecinājumus, vēlēja Smiltenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Madara Kļaviņa.

12.klases skolnieks Marks Sdobņikovs visus vidusskolas gadus  bijis viens no jauniešiem, kurš saņēmis Smiltenes novada pašvaldības stipendiju. “Esmu par to ļoti pateicīgs. Tāpat motivējoši ir arī tas, ka tavu darbu pamana un novērtē. Taču stipendija, manuprāt, nevar būt pašmērķis. Mana augstākā motivāciju labi mācīties ir vēlme piepildīt savus sapņus.” Marks vidusskolā padziļināti apgūst programmēšanu, matemātiku un angļu valodu. Viņa izvēlētā augstskola pagaidām lai vēl paliek noslēpums, taču tur noteikti būs svarīgas gan vidusskolas zināšanas, gan lieti noderēs stipendija, ko Marks cītīgi krāj, lai īstenotu iecerēto.

Smiltenes novada pašvaldības stipendijas apmērs par aktīvu sabiedrisko darbu, labiem, teiciem un  izciliem mācību rezultātiem: jauniešiem ar vidējo atzīmi semestrī:

7,5 – 7,99 balles – 20 eiro,
8 – 8,49 balles – 25 eiro,
8,5 – 8,99 balles – 30 eiro,
9 – 9, 5 balles – 35 eiro,
9,5 – 10 balles – 40 eiro.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Agnis Melderis

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux