Lekcija par personīgo higiēnu piekto un sesto klašu skolēniem

2

Šodien Smiltenes vidusskolā viesojās un ar piekto un sesto klašu skolēniem būtiskāko par personisko higiēnu pārrunāja SIA “Izglītības pasākumi” lektore Annija Albertiņa.

Lekcija vienlaikus bija kā spēle un konkurss, kurā bērni piedalījās, izmantojot mobilos telefonus. Skolēni atraktīvā veidā uzzināja svarīgāko, kas ikvienam pusaudzim jāzina par pārmaiņām viņu organismā pubertātes laikā, par sejas un galvas ādas kopšanu, kā arī par ķermeņa intīmo zonu higiēnu.

Bija arī neliels eksperiments, kas rosināja uz sarunu par mikrobiem. Skolēni uzzināja, kādus vīrusus var izraisīt mikrobi.

Annija Albertiņa atbildēja uz bērnu jautājumiem un pastāstīja, kādos ādas problēmu gadījumos vēlams konsultēties ar dermatologu.

SIA “Izglītības pasākumi” ar minēto izglītojošo pasākumu īsteno Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) projektu “Izglītojošie pasākumi vispārējās izglītības iestāžu 5. – 6. klašu izglītojamiem par personīgo higiēnu”.

Teksts un foto: Baiba Vahere