Absolvents Edgars Kalniņš dalās būvuzņēmēja pieredzē

edgars

Šodien, virtuāli tiekoties ar Smiltenes Centra vidusskolas (tagad – Smiltenes vidusskola) absolventu Edgaru Kalniņu, vidusskolēni uzzināja, kas jāņem vērā, ja gribi savu nākotni saistīt ar būvniecības nozari. Taču vienlaikus tas bija arī stāsts par jauna, enerģiska cilvēka pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā, pieredzi sava uzņēmuma vadīšanā.

Edgars Kalniņš ir gatavs vasarā pieņemt darbā savā uzņēmumā – SIA “EK Būve LV” Smiltenes vidusskolas jauniešus. Arī viņš pats būvniecības nozarē ienācis, piepelnoties jau skolas laikā. “Pamazām iemācījos visdažādākos darbus. Laikā, kad pabeidzu Rīgas Celtniecības koledžu, valstī sākās krīze un es arī biju viens no absolventiem, kas staigāja pa būvlaukumiem, meklējot darbu. Taču gandrīz visiem vagoniņiem priekšā bija zvana pogas un pie durvīm uzraksts: “Jaunus darbiniekus nemeklējam!”

Ja ir vēlēšanās, veselība un neatlaidība, tad izeju var atrast vienmēr un tāpat īstenot arī vispārdrošākās idejas,” pārliecināts jaunais uzņēmējs.  Virtuālās tikšanās laikā Edgars Kalniņš jauniešiem pastāstīja, kā tapusi viņa komanda, par interesantākajiem pasūtījumiem un atgadījumiem darba dzīvē. Vidusskolēni uzzināja, kā ir būt mikrouzņēmuma īpašniekam, par projektu piedāvātajām iespējām un arī par to, ar kādām grūtībām un birokrātijas šķēršļiem jāsaskaras, lai izveidotu pelnošu uzņēmumu. Un arī par ikviena uzņēmēja labāko reklāmu – godprātīgi paveiktu darbu.

“Būt uzņēmējam būvniecības jomā – tas nozīmē būt ik dienu kopā ar savu komandu būvlaukumā, uzņemties milzīgu atbildību. Brīžiem iet ļoti raibi, bet vārdos grūti aprakstāms ir tas prieks, kas pārņem, redzot, kā tukšā būvlaukumā pāris nedēļu laikā parādās mājas pamati, un tas ir tava  darba rezultātā,” stāsta uzņēmējs, kuru ar Smiltenes vidusskolu saista skaistas un sirsnīgas atmiņas. “Bijām ļoti draudzīga klase. No skolotājām visvairāk atmiņā palikušas divas – mūsu audzinātāja Dace Ciekure un latviešu valodas un literatūras skolotāja Valda Cirīte, ar kurām vienmēr varēja parunāties par visdažādākajiem tematiem. Bijām kā viena kupla un draudzīga ģimene.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no Edgara Kalniņa personiskā arhīva